Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009

 30.12.2009 - sú práve 2 roky, čo Blesy priviedla na svet svojich prvých potomkov ARCUSA a ALIZE, ktorí robia veľkú radosť svojim majiteľom a taktiež  nám. Prajeme im do ďalšieho života hlavne veľa zdravia, úspechov a krásnych chvíľ prežitých v kruhu svojich milujúcich rodín.

29.12.2009 - Dnes od samého rána svietilo slniečko a bolo krásne modré nebo, proste deň ako vyšitý na prechádzku po prírode. Bolo by škoda nevyužiť to a tak sme sa vybrali na dlhší výlet po blízkom okolí, po vianočných sviatkoch nám prišiel vhod. Síce to ani u nás nevyzerá ako v zime, chýba nám sneh, ale ani to nám z nálady neubralo. Hlavne že už neprší...  Obrázky z výletu tu 

Tiež nám včera prišiel pozdrav a fotky od majiteľov Beatriz (Bea), veľmi pekne im ďakujeme. Fotky si môžete pozrieť tu 

20.12.2009 - Od majiteľov Samu (Bali) Aldeon sme dostali pekné fotečky, ktoré nás veľmi potešili, veľmi im ďakujeme, pozrieť si ich môžete tu  V rodinke Samu mali nedávno nový prírastok, narodil sa im synček, z čoho majú radosť nielen rodičia, ale aj Samu.  

17.12.2009 - Dňa 14.12.2009 sme absolvovali plánované krytie v Poľsku a teraz  zostáva už len dúfať, že k nám bude príroda naklonená. Výsledok budeme vedieť o 4 týždne po sonografickom vyšetrení.

6.12.2009 - 
Už dlhšie sme nič nepísali, čo je u nás nové, tak aspoň pár slov. Naša Bina vyrástla a stáva sa z nej celkom pohľadná slečna (foto vo fotoalbume). Sme veľmi radi, že ostala u nás, je veľmi milá a poslušná, taktiež živá a temperamentná. Minulý týždeň sme sa vybrali na cvičák, kde sa predviedla vo veľmi dobrom svetle. Poslušnosť sme cvičili najmä s retrievermi, labradormi a inými plemenami. Bolo to tam pre nás trochu uspávajúce, no myslím, že sme tam s Binou predviedli v čom spočívajú kvality hovawarta, hodnotím to podľa toho, že mnohí psovodi sa ma vypytovali, aké je to plemeno a ja som s hrdosťou odpovedal, že je to hovawart. Svojím vekom a výkonom prevýšila aj starších psov, ktorí navštevujú výcvik pravidelne. Po skončení výcviku poslušnosti sa ešte dochuti vybehala s ostatnými psíkmi a vďaka priateľskej povahe si získala nových psích kamarátov. Teraz si budeme musieť s cvičákom dať asi na 3 týždne pokoj, lebo v piatok sa začala Bina hárať a ako to už býva zvykom pri spolužití viacerých feniek, tak stiahla spolu so sebou aj Bleys, ktorá sa začala hárať v sobotu 5.12.09, takže plánovaný čas hárania sa Bleys posunul asi o 2 týždne skôr. Za pár dní sa budeme s Bleys chystať na krytie...

Dňa 5.12.09 sa konala MVP v Nitre, našu CHS reprezentoval BARNY Aldeon, ktorý mal prvýkrát možnosť zabojivať o CAJC. Získal známku výborný 2, s veľmi pekným posudkom. Vyhral psík, ktorý už bol vyspelejší a starší o 10 mesiacov ako Barny. K úspechu srdečne gratulujeme.   
  

11.9.2009 - 
Včera sme sa zúčastnili dlho očakávanej WDS v Bratislave. BLEYS v triede šampiónov dostala známku VÝBORNÁ, čo si veľmi cenníme, nakoľko aj v triede šampiónov padali známky veľmi dobrý, ba dokonca aj dobrý. Pán rozhodca Uwe Fischer nebol asi moc sympatický ARCUSOVI - aj keď si zuby nechal pekne prezrieť, potom pán rozhodca spravil pre Arcusa zboku čudný pohyb (chcel mu skontrolovať semenníky) a to sa ARCUSOVI znepáčilo, v tom okamihu ARCUS na neho zavrčal a to sa mu stalo osudným - pán rozhodca ho zo súťaže diskvalifikoval. ALIZE Aldeon získala v medzitriede známku veľmi dobrá. V triede dorastu súťažil BOLTON Aldeon a získal známku VN2 (veľmi nádejný 2). BOLTONA posudzovala p. rozhodkyňa z Fínska E. Ruskovaara. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej Ch. stanice, prajeme všetko dobré a veľa úspechov do budúcna. 
Výstava bola veľmi náročná, pre všetkých psíkov i ich majiteľov. Vzhľadom na veľký počet prihlásených psov, pomerne malý výstavný kruh (zrejme daň, že v priestoroch Incheby prebiehala tiež ČS. Super Star) a  neočakávané hodnotenia niektorých jedincov sú naše dojmy z výstavy veľmi rozpačité. Svetová výstava by si zrejme žiadala svižnejšie posudzovanie..., skrátka väčšiu show, ktorá myslíme nielen nám chýbala. Náladu sme si vylepšili návštevou veľmi pekne pripraveného stánku Slovenského hovawart klubu, na jeho vytvorení a prezentácii mala najväčšiu zásluhu Miška Červeňová. Zatiaľ čo sme my ostatní vystavovali a urputne bojovali v kruhu, Miška robila v hale o poschodie nižšie za nás všetkých prezentáciu úžasného plemena hovawart, za čo jej patrí obrovská vďaka.  

1.9.2009 - 
V dňoch od 23.-30.8 sme sa zúčastnili výcvikového tábora v Lomnistej. Tábor sa začal Špeciálnou výstavou, ktorú posudzovali renomovaní českí rozhodcovia Jana Svobodová  (psi) a Luděk Novák (feny). Bleys bola po prvý krát predvedená v triede víťazov a získala V1, CAC a pekný posudok. S pánom Novákom sme sa stretli vo výstavnom kruhu po prvýkrát, preto si verdikt a posudok od tohto skúseného rozhodcu a tiež chovateľa veľmi cenníme. Bina získala v triede dorastu ocenenie VN2 . Taktiež sa darilo našim Á-čkarom v triede pracovnej, Alize Aldeon získala titul V1, CAC, Arcus Aldeon získal hodnotenie VD2 (momentálne presrsťuje). Výstavy sa zúčastnili aj odchovanci z B-vrhu v triede dorastu Barny Aldeon VN1Bastien Aldeon VN3Bowie Aldeon N4. V záverečných súťažiach chovateľských skupín odchovanci A vrhu a mlaďasi z B vrhu obsadili pekné 2. miesto zo 4 prihlásených chovateľských skupín.
Výcvikového tábora sa zúčastnili Barny, Bowie, Bolton. Okrem cvičenia si pripomenuli šteňacie časy a výborne medzi sebou vychádzali. Vyrastajú z nich povahovo vyrovnané mladé psi. Okrem nich sa tábora zúčastnili aj Alize a Arcus, Alize sa pripravovala na bonitáciu, ktorú v nedeľu 30.8.09. excelentne zvládla. Sme radi, že sme mohli byť pri tom. Na Zvode mladých, ktorý sa konal taktiež v nedeľu, sme mali početné zastúpenie a zúčastnili sa ho: Barny, Bowie, Bina, Bolton, Bali(Samu), Bastien. Všetci ho úspešne absolvovali a u žiadneho z nich sa nenašli vady, ktoré by ich vylučovali z ďalšieho chovu. Veľmi sme vďační ich majiteľom za účasť, pretože len s čo najväčším počtom jedincov z vrhu sa dá komplexne zhodnotiť spojenie otca a matky. Ostatných jedincov (Baldwin ČR, Beatriz SR, Blondie HU) sme si boli osobne prezrieť, taktiež sú plnochrupí, bez vád vylučujúcich z chovu. Čo sa týka povahy i exteriéru, sú všetci veľmi vyrovnaní, čo nás veľmi teší. 


17.8.2009 - 
Foto z Balatonu - Siófok tu  Návšteva Zsemi (Blondie)          

9.8.2009 - 
Dnes nám prišli nové fotky od majiteľov Boltona a Blondie (Zsemi). Obidvaja rastú do krásy, Bolton poriadne vyrástol, čo sme ho naposledy videli a dúfame, že sa stretneme čonajskôr. Tento týždeň sa chystáme navštíviť Blondie do Maďarska. Blondie navštívila
 tento víkend aj majiteľka Vernona a podľa jej správy má Blondie výbornú povahu a je bezchybná. Už sa na ňu aj jej rodinu veľmi tešíme. Naša Bina tiež robí pokroky, šteká na povel a tiež sa konečne odhodlala a začala plávať. Veľmi ju baví aportovanie.

26.7.2009
 - Dnes sme sa vybrali na cvičák do neďalekého Martina, ktorý navštevuje náš BARNY. Cvičí tam v spoločnosti psíkov rôznych plemien od malých až po veľkých, čo je veľmi dôležité pre správnu socializáciu, vyrastá z neho vyrovnaný a priateľský pes. So sebou sme zobrali aj BINU, s BARNYM sa dochuti vyšantili a pospomínali na šteňacie naháňačky. BARNY sa v auguste zúčastní Letného výcvikového tábora v Lomnistej, už sa zas naň moc tešíme, ako aj na ostatné prihlásené B-čka. Z B vrhu sme teda od odchodu z domova nevideli len BLONDIE, ktorá je v Maďarsku, plánujeme ju navštíviť v krátkom čase. Foto z návštevy tu.

13.7.2009 - 
Na CVP KOŠICE 12.7.2009 - naša BLEYS získala v triede otvorenej - V1, CAC, BOB. Splnila tým podmienky pre udelenie Šampióna SR. Na výstave sme sa stretli s dvoma našimi B-éčkami - Bowiem a Bastienom Aldeon, foto vo Fotogalérii. 

6.7.2009 - 
V dňoch 3.7 a 4.7 sme si urobili 2-dňový výlet. Boli sme sa pozrieť ako sa darí naším odchovancom z vrhu B v okolí Bratislavy a Brna. So sebou sme zobrali aj našu Binu. Za tieto dva dni sme nacestovali poriadne kilometrov. Bina uvidela svojich súrodencov a po dlhom čase si opäť na chvíľku poriadne zašantili, ako keď boli malí. Tento výlet sme podnikli hlavne kvôli Baldwinovi, ktorý býva až pri Brne, od odchodu od nás sme ho nevideli a chceli sme vedieť ako sa mu darí. Všetkým šteniatkam sa darí výborne, zatiaľ spĺňajú naše očakávania a robia radosť svojim majiteľom. Foto z výletu tu.  
  
Nasledujúci víkend v nedeľu 12.7. ideme na CVP do Košíc, popritom pôjdeme pozrieť Bowieho v neďalekom Prešove a stretneme sa aj s Bastienom, ktorý byva v Michalovciach.

11.5.2009
 - V sobotu 9.5. bola u nás na návšteve Beatriz so svojou rodinkou, ktorá trávila pár voľných dní na Liptove. Tiež pár dní u nás prebýval Barny, takže sa stretla pekná smečka súrodencov - bolo veselo. Pár fotiek 
tu. Máme ďalšie dobré správy od našej Alize, zúčastnila na Medzinárodnej výstavy Spring DuoDanube v Bratislave, dňa 9.5.2009 v triede strednej získala ocenenie V1, bez titulu a v nedeľu 10.5.2009 získala V1, CAC, srdečne gratulujeme a veľmi sa tešíme z jej úspechov

6.5.2009 - Dňa 3.5.2009 sme sa zúčastnili NVP v B. BystriciV deň výstavy sme ešte zvažovali našu účasť, nakoľko Blesy je už celkom vypĺznutá a nová srsť je ešte prikrátka, ale nakoniec sme sa rozhodli, že ideme. Poľskému rozhodcovi sa naša Blesy páčila, dal nám pekný posudok: typická suka, veľmi dobrý pohyb
 a postoj, dnes nie je dobrá kondícia srsti, ocenenie VD3. O to väčšiu radosť nám znova urobila Alize - dcéra našej Bleys, ktorá v triede strednej získala ocenenie V1, CAC a v súťaži o BOB (víťazi tried) odchádzala zo súťažného kruhu ako posledná. BOB-a dostal Ch.Brix Astra Nigra. Alize a jej majiteľom držíme palce a veríme, že sa im to niekedy nabudúce podarí. 
Príležitostne sme po ceste navštívili rekreačné zariadenie Lomnistá (nachádza sa medzi B.Bystricou a Breznom na konci obce Jasenie) - plánuje sa tam letný výcvikový tábor (august 2009). Lomnistá sa nachádza v peknom tichom prostredí asi 1km za obcou Jasenie. Areálom preteká horská bystrina a je tam možnosť prechádzok po okolí. Hovorili sme aj s majiteľmi zariadenia, ktorí nám to tam ochotne poukazovali, mali sme zo všetkého dobrý dojem.

27.4.2009 - Minulý týždeň sme sa zúčastnili výcvikového tábora v Bojniciach, počasie nám mimoriadne prialo.Tábor bol ďalšou školou pre našu Binu, ktorá všetko okolo seba vnímavo pozorovala. Taktiež pre Bleys to bola príjemná zmena po "materskej dovolenke", znova sa mohla realizovať pri svojich obľúbených činnostiach - obranách a boji o korisť. Bine robila spoločnosť naša francúzska buldočica Beli. Samozrejme na tábore nechýbala ani naša malá psovodka Paulínka. Celého tábora sa zúčastnil aj ARCUS Aldeon so svojou milou paničkou (pes z nášho A vrhu), ARCUS má už 16 mesiacov a vyrástol z neho krásny elegantný pes, s výbornou povahou, ktorý miluje svoju paničku, je k nej tolerantný a veľmi prispôsobivý. ARCUS je taktiež dobrý obranár s obrovskou chuťou a veľkým koristníckym pudom, o čom nás presviedčal celý týždeň. Je to veľký zážitok stáť pri obranách za jeho chrbtom, držiac vodítko - nácviku obrany som sa namiesto paničky zúčastňoval s Arcusom ja, nakoľko disponuje veľkou silou (váži 47 kg ).
V sobotu - na konci výcvik. tábora sa konala Klubová výstava SHK, výstavu posudzovali renomované rakúske rozhodkyne (odborníčky na plemeno hovawart) - feny Elizabeth Kapsch a psy Sabine Kerschner. Naši Aldeoni si viedli veľmi dobre a s ich účinkovaním sme veľmi spokojní. ALIZE Aldeon v triede strednej (6 súk v triede) získala ocenenie V2, r. CAC - je to super výsledok vzhľadomn a to, že bola najmladšia v triede (rozdiel 6 mesiacov). ARCUS Aldeon v triede mladých získal V1, CAJC - z 12 psov. Šteniatka z B vrhu boli dôsledne prezreté a dostali veľmi pekné posudky, BINA Aldeon ocenenie VN1, BARNY Aldeon VN1, Najkrajšie šteňa výstavy, BOWIE Aldeon VN2. Na výstave sa bol pozrieť so svojimi majiteľmi aj BALI Aldeon. Na výstavu nedošiel čiernoznakatý psík BOLTON, ktorý doma na vychádzke zjedol niečo skazené, čo mu spôsobilo zažívacie ťažkosti, prišli ale pozrieť majitelia. Sme radi, že je už v poriadku, tak niekedy nabudúce...Tiež nedošla BEATRIZ, lebo majiteľom niečo do toho vošlo. Ešte raz ďakujeme majiteľom šteniatok za účasťa tešíme sa už na ďalšie stretnutia. Šteniatka prišieli podporiť aj otec VERNON a jeho šéfová VÉDA (čzn.fenka) so svojimi milými majiteľmi. Šteniatka sa im veľmi páčili, taktiež sa im páčila atmosféra a prostredie, v ktorom sa výstava konala
. Foto z výcvikového tábora a Klubovej výstavy tu
Naša BLESY dostala v triede otvorenej známku Výborná, čo si samozrejme cenníme. Je už po šteniatkach značne vypĺznutá a srsť viditeľne chýba.
Ešte na záver chcem zablahoželať ALIZE a jej majiteľom k skúške podľa pravidiel ZM, ktorú nedávno spravila na počet bodov 134 (obrana 49b, poslušnosť 47b, stopa 38b). 

12.4.2009 - 11. a 12.4. nás navštívil Bolton so svojimi majiteľmi. Bol prvý, ktorý od nás odišiel a asi po mesiaci sme sa tešili jeho prítomnosti opäť... Za tento čas povyrástol a je z neho naozaj fešák. Mal ešte možnosť zašantiť si so svojím bráchom Baldwinom pred jeho odchodom do nového domova a samozrejme s Binou a celou našou smečkou. Očividne sa mu u nás páčilo, boli sme spolu aj na malej prechádzke. Podľa slov majiteľov je nebojácny a odvážny, o čom nás aj sám presvedčil. Na prechádzke si prvýkrát vyskúšal aj vodu v potoku, do ktorej nemal problém bez váhania vôjsť a nasledovať svoju mamu. Pár fotiek Boltoníka nájdete vo Fotogalérii - Rozlúčka s Baldwinom.Tiež nás potešili fotočky Bowieho z nového domova, zopár ich pridávame. Boltona, Bowieho, Barnyho, Baliho, Beatriz uvidíme čoskoro na Klubovej výstave hovawartov v Bojniciach (25.4.2009). Spolu s našou Binou to zas bude poriadna hovi-banda, teoreticky by sa mohol k nám pridať ešte Bastien, tak uvidíme...Svojich potomkov príde podporiť i otec šteniatok VERNON so svojimi majiteľmi, už sa na všetkých veľmi tešia. Isté je, že na prvé šteniatka po Vernonovi si bude jeho majiteľka pani Veronika dlho pamätať, pretože sa narodili práve v deň jej narodenín.

29.3.2009 sme dostali úžasnú správu - čiernoznakatá fenka s našeho "A" vrhu ALIZE Aldeon získala na dnešnej CVP v Nitre v triede mladých V1 CAJC, čím splnila podmienky pre udelenie titulu Juniorský šampión krásy SK. V Záverečných súťažiach postúpila medzi 7 najkrajších mladých súk v II. sk. FCI. Majiteľom a Alize zo srdca gratulujeme!

28.3.2009 - dnes sme vyprevadili do svojho nového domova Blondie - nový domov bude mať v mestečku neďaleko Budapešti. V piatok od nás odišiel Barny - boli sme ho osobne zaviesť do neďalekého Martina, kde u milej rodinky žijúcej v domčeku pod Martinskými holami vyplní miesto po 14-ročnom hovawartovi, ktorý ich nedávno opustil. Beatriz od nás odišla 18.3.2009. Posledné foto Blondie, Barnyho a Beatriz u nás doma vo Fotoalbume.
16.3.2009 - 
Včera sme sa rozlúčili s Balim a s Bowiem... Foto v Poslednej fotogalérii. Posledné spoločné foto doma na záhrade spolu so súrodencami - cez odkaz NEW photos "B" Aldeon 13.-15.3.2009 v rubrike Úvod.
9.3.2009 
Máme za sebou pekný víkend, plný nových zážitkov a tiež rozlúčku s "našim" Boltonom. Majitelia si ho chceli užiť ešte ako malého, šteniatko v tomto čase veľmi rýchlo rastie a človek sa ani nenazdá a má na dvore statného psa. Bolton cestu do Rovinky pri Bratislave a tiež prvú noc v novom domove zvládol bez problémov a na prekvapenie nových majiteľov sa rýchlo udomácňuje. Za pár mesiacov by sa mal sťahovať do Dunajskej Lúžnej, kde bude bývať aj jeho sestrička Beatriz, takže budú pekne pokope. Majitelia Boltona mali možnosť na vlastné oči vidieť otca šteniatok Vernona v akcii ako neúnavného aportéra, ktorý by za svoj lietajúci tanier dal všetko a naozaj je mu jedno, kto mu ho hádže, len nech to lieta. Na hovawarta naozaj pekný výkon, vychutnala si to aj naša Paulínka. V sobotu popoludní sme sa vybrali spolu s Vernonovými majiteľmi na prechádzku - za poriadnym snehom sme išli do Jasnej v Demänovskej doline. Bolo dosť zamračené a snežilo, takže foto nie sú podľa našich predstáv... Na prechádzke sme obdivovali charakter Vernona - je veselý, hravý, výborne ovládateľný, skvele zvládnutá poslušnosť. Prevažne bol pustený navoľno, okoloidúcich lyžiarov si vôbec nevšímal ani príliš neodbiehal, strážil si svoju milú psovodku a na každý povel bez rozmýšľania reagoval, ozaj majú spolu vynikajúci vzťah. Najviac nás zaujal povel Auto! (občas nejaké okolo nás prešlo) - Vernon sa pri povele odstúpil z vozovky na krajnicu a ponáhľal sa k paničke, kde zastal, až kým auto neprešlo okolo a na to dostal povel Voľno! Tiež s ovládateľnosťou na vodítku nemal žiadny problém, dokonca aj s našou Paulínkou, ktorá si s ním hrdo vykračovala. Všetky tieto okolnosti v nás len upevnili myšlienku, že si necháme doma jedného z potomkov našej Bleys a Vernona - BINU - čiernoznakatú fenku. 
Majitelia Vernona mali zo všetkých šteniatok veľmi dobrý dojem. Z plavých psíkov im najviac pripomínal Vernona BARNY- exteriérom aj milou, hravou a veselou povahou, po naháňačke sa veľmi rýchlo mení na kľudného a veľmi vnímavého psíka. Zo sučiek to bola BLONDIE, ktorá bude mať svoj nový domov v Maďarsku, v mestečku Solymár. Zo všetkých šteniatok práve jej najviac imponuje náš hovík Angel, ktorý si na jej huncútstva už začína zvykať a prestáva mu vadiť, keď po ňom vyskakuje.
Návšteva Vernona a jeho majiteľov v nás zanechala veľmi dobrý dojem, už sa tešíme na ďalšie stretnutie, ak nie skôr, tak určite to bude na Svetovej výstave psov v Bratislave.

2.3.2009 -
 Dnes majú šteniatka 7 týždňov, sú 3x odčervené, zaočkované. Posledných pár dní bolo u nás rušno viac ako po iné dni - v piatok 27.2.2009 sme mali kontrolu vrhu (prvé odborné posúdenie šteniatok), posudzuje sa exteriér a povaha šteniatok, všetko dopadlo veľmi dobre, šteniatka nemajú žiadne nedostatky, všetky šteniatka majú nožnicový zhryz, psíky hmatateľné semenníky, čo sa týka pováh - sú vyrovnaní, milí, priateľskí a nebojácny - všetci výborní predstavitelia plemena hovawart, máme z toho veľkú radosť. 
V sobotu 28.2.2009 sme mali návštevu z Maďarska - milú rodinku, ktorá si prišla pozrieť vybranú plavú fenku BLONDIE, taktiež kopec zvedavých detí z okolia a keďže sú u nás tento týždeň prázdniny, budú tento týždeň k nám chodiť asi často. 
Dnes (2.3.2009) prišli doklady zo Slovenskej kynologickej jednoty - takže sme boli tetovať šteniatka u nášho veterinára. Tento víkend nás čaká aj prvé lúčenie - prvý odchádza z domu čiernoznakatý psík BOLTON, ktorého sa jeho majitelia nevedia dočkať. No a v piatok 5.2. a tiež cez tento víkend bude u nás otec šteniatok - VERNON, príde si obzrieť svojich potomkov. Už sa neho a najmä na jeho majiteľov tešíme. 


11.2.2009
 - pridané aktuálne foto do rubriky Fotoalbum - Vrh B.

1.2.2009 - Šteniatka rastú ako huby po daždi, zajtra budú mať tri týždne, už majú naplno otvorené očká a celkom sa už rozbehali, začínajú sa spolu zoznamovať a hrať. Na niekoľko týždňov sa pre nás začína vysielať najlepší TV kanál. 
Šteniatok sa nevie dočkať ani naša Beli, netrpezlivo čaká, kým vylezú z bedne. Len čo má možnosť v neprítomnosti maminy pozrieť sa na ne, už je pri nich. Možno si ešte neuvedomuje čo ju čaká... 
Blesy mala zatiaľ dosť mliečka, takže sme šteniatka nemuseli dokrmovať, čo je pre nich určite zdravšie a prospešnejšie. 
Blesy má neskutočný apetít, nečudo, veď vyživiť 9 šteniatok jej dá určite zabrať. Je to okolo nej už poriadna mela, veď každé z nich sa chce čo najskôr prisať k mamine. K materskému mlieku budeme musieť už postupne pridávať granulky.
Najlepśí jedáci sú: tmavšie plavý psík Bowie a plavá sučka Blondie, ktorú si už prídu budúci týždeň pozrieť jej nádejní budúci majitelia. 
Na nezáväznú návštevu po štvrtom týždni (formujú sa povahy šteniatok) pozývame tiež ďalších vážnych záujemcov. Všetky šteniatka, čo sa týka exteriéru, sú veľmi vyrovnané a veľmi ťažko sa z nich bude vyberať.
Plavý psík Bowie a Bali sú tmavšie plavej farby s pekným zosvetlením na bruchu a nohách a psík Barny je stredne plavý so zosvetlením. 
Sučka Blondie je stredne plavá, všetky plavé šteniatka majú nádherný pigment nosa a úst, čo nás veľmi teší, pripomínajú nám ich otca Vernona, po ktorom určite zdedili tento krásny pigment. 
Tmavý pigment nosa u hovawarta je pomerne zriedkavý. Čiernoznakaté šteniatka sú tiež veľmi vyrovnané, majú pekne vyvinuté znaky na hrudi a nad očami. Ani u jedného z nich sa neobjavili biele chlpy na hrudi, ktoré sú u hovawartov nežiadúce. (sú tolerované len maličké náznaky bielych chlpov na hrudi, ale tiež sa to berie ako mínus). To isté platí aj u plavých šteniatok.
Keďže ani vo vrhu A nemali naše dva čiernoznakaté šteniatka biele chlpy na hrudi, môžme skonštatovať, že naša Blesy neprenáša žiadne nežiadúce biele znaky.
Takže je veľký predpoklad, že ani šteniatka po nej, nebudú tieto nežiadúce znaky prenášať na ďalších potomkov. Šteniatka majú veľké predpoklady uplatnenia sa v chove, ale tiež aj ako vynikajúci rodinní psi a ochrancovia. V šiestich týždňoch nás čaká kontrola vrhu... Podrobnejší popis z kontroly vrhu zverejníme potom. 
Tiež máme avizovanú návštevu z Rakúska od otca šteniatok Vernona (Vernon žije momentálne vo Viedni) na 7.-8.3.2009. Pokiaľ by ho niekto chcel vidieť na vlastné oči, nech sa páči... 


26.1.2009 - 
Pridané dnešné foto šteniatok vrh B - 15. deň.

5.1.2009 - Dnes nám prišla úžasná správa od "našej" Alize Aldeon, ktorá dnes na MVP v Trenčíne v triede mladých v konkurencii 4 sučiek získala ocenenie V1 CAJC, zo srdca jej blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej ch.stanice. (Na získanie juniorského šampióna už jej chýba len posledný CAJC.) Najbližšia výstava je 28.03-29.03.2009 v Nitre. 

16.1.2009 -
 šteniatka majú dnes 5. deň, majú sa veľmi k svetu, podarilo sa nám nafotiť pár fotiek (viď Posledná fotogaléria). Najmenší čzn psík BOLTON už predbehol niektorých svojich súrodencov (Hmotnostná tabuľka v rubrike "Naše šteniatka vrh B"). Šteniatka už majú svoje mená, dopísali sme ich aj ku pôrodným váham. Prvenstvo vo váhe (nielen v pôrodnej) si stále drží plavá sučka BLONDIE


12.1.2009 - po 63 dňoch čakania sme sa dnes dočkali - naša Blesynka porodila 9 krásnych, životaschopných šteniatok. Prvé šteniatko sa narodilo o 4:00 hod., posledné deviate o 12:55 hod. Všetky šteniatka sa majú veľmi k svetu, dnešné foto je v poslednej fotogalérii. Veľmi hrdí a potešení sú tiež majitelia Vernona, naše šteniatka sú prví potomkovia tohto úspešného maďarského hovawarta.
Zloženie šteniatok, pôrodná hmotnosť sú nasledovné:

 1.  4:00 hod. plavá fenka   536 g	BEATRIZ
2. 4:15 hod. plavý psík 583 g BOWIE
3. 4:45 hod. plavý psík 580 g BARNY
4. 5:55 hod. čzn psík 586 g BASTIEN
5. 6:45 hod. plavý psík 554 g BALI
6. 7:45 hod. čzn fenka 503 g BINA
7. 9:00 hod. čzn psík 448 g BOLTON
8. 9:55 hod. plavá fenka 601 g BLONDIE
9. 12:50 hod. čzn psík 508 g BALDWIN