Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

25.11.2010 - Minulý víkend v nedeľu (21.11.2010) sme sa vybrali na MVP výstavu do Nitry. Súťažili obe naše baby.BLEYS v triede víťazov získala známku výborná a BINA v triede strednej získala V1, CAC. Výstavy sa zúčastnil aj BALI Aldeon, súťažil v triede strednej a získal ocenenie V2, r.CAC. S výsledkami z výstavy sme veľmi spokojní. Na výstavu nás prišiel podporiť aj COLLIN Aldeon, nakoľko býva v Nitre, výstava bola pre COLLINA na osoh v rámci výchovy a socializácie. COLLINA sme videli naposledy v auguste, za ten krátky čas poriadne vyrástol, odhadujem, že už má dobrých 70 cm v kohútiku. Je vidieť, že majitelia COLLINA to zobrali s jeho výchovou a výcvikom vážne, čo nás veľmi teší. Foto Colina, Baliho a iné môžete  pozrieť tu. Po výstave sme sa ešte vybrali na návštevu do Piešťan pozrieť šteniatka do Ch.s. Villa Rivvis. Šteniatka sú veľmi milé a zvedavé a hneď ako sme prišli k nim do dvora nás obkolesili a takisto bola veľmi priateľská aj ich mamina. Všetky šteniatka sú povahovo a exteriérovo veľmi vydarené.                     

24.10.2010- Včera sme od majiteľa nášho psíka z vrhu B- BOLTONA dostali výbornú správu ohľadom vyhodnotenia RTG kĺbov. BOLTON má DBK A/A a DLK 0, táto správa nás nesmierne potešila, veď čo sme si mohli priať viac, ako keď sa k BOLTONOVEJ výbornej povahe pridali aj zdravé kĺby. Vyhodnotenie RTG kĺbov urobil prof. MVDr.V.Ledecký, CsC (Univerzita veterinárskeho lekárstva Košice). Majiteľom srdečne gratulujeme!

20.10.2010 - V dňoch 16-17.10.2010 som sa s Binou zúčastnil výcvikového víkendu v Kynologickom klube Dog&Wolf (Turčianske Kľačany) u Jána Dírera. Zišla sa tam výborná partia ľudí z rôznych kútov Slovenska (aj z Čiech). Okrem hovawartov tu cvičili aj iné plemená (Veľký brádač, Argentínska doga, Rottweiler, Labrador). Bolo sa načo pozerať a tiež priučiť novým veciam. Výcviku sa zúčastnil aj psík z našej Ch.s. Caruso Aldeon (vek 8 mesiacov). Caruso so svojou psovodkou sú veľmi šikovní a snaživí, verím, že im to vydrží aj naďalej. Som rád, že som sa tohto výcvikového víkendu mohol zúčastniť. Foto z tohto výcvikového víkendu nájdete tu
Video Biny tu.
Video Carusa 
tu.

22.9.2010- Dňa 19.9.2010 sme boli na cvičáku v Liskovej (počasie sa nám po dlhom čase trocha umúdrilo a konečne sa dalo aj fotiť) spolu s Corranom a jeho rodinkou. Naša Paulínka nafotila v nedeľu pekné fotky, ktoré si môžete pozriet voFotoalbume 2, v rubrike September 2010. Na cvičák do Liskovej začal chodiť aj malý Garmont (čzn hovawart s PP), ktorý sa priúča od svojich starších súkmeňovcov (Bleys, Bina, Corran) a je zachytený na pár fotkách.

16.9. 2010- Dňa 12.9. 2010 sme sa zúčastnili NVP v Prešove. Sme radi, že sme sa tam mohli stretnúť s BASTIENOM a jeho milou rodinkou, a veľmi nas potešilo, že Bastien nakoniec vyhrak výstavu, v triede strednej získal ocenenie V1,CAC, BOB (Víťaz plemena). Z Bastiena vyrástol mily, priateľský, povahovo vyrovnaný, nekonfliktný pes. Naša BINA v triede strednej dostala ocenenie V2, r.CAC. Posudzovala p. Flera Čajkovská (Rusko), táto sympatická rozhodkyňa si všetkých psíkov veľmi pozorne prezrela, posudky od nej boli obsiahle, a myslim aj výstižné. Po ceste domov sme sa stavili v Spišskej Novej Vsi, kde sme navštívili CARUSA a jeho milích majiteľov. Boli  sme spolu na krátkej prechádzke, kde sa BINA a CARO do chuti vyšantili. Spravili sme aj pár fotiek (nie sú moc vydarené, pre škaredé počasie), CARA si môžete pozrieť vo fotoalbume 2.

30.8.2010 - V dňoch 21.-29.8.2010 sme sa zúčastnili výcvikového tábora vo Varíne. Na tábore sme boli  spolu s našimi odchovancami (Alize, Bolton, Corran, Connor a Caruso) a samozrejme s naša Binou a Bleys. Pocvičili sme, a tiež sme zažili kopu srandy. Tábor sa začal v nedeľu 22.08.2010 Špeciálnou výstavou SHK. Výstavy sa prvýkrát zúčastnili naši C-čkari s peknými výsledkami: CORRAN - VN1, Víťaz triedy dorastu, CARUSO - VN2, CONNOR nebol posúdený kvôli neukázaniu zubov, CAROLINE - N2. BOLTON a BOWIE - VD. Radosť nám urobila naša BINA, ktorá v triede strednej získalaV2, r.CACBLEYS súťažila v triede víťazov - V1, CAC, Víťaz Špeciálnej výstavy SHK, Čakateľ šampióna IHFALIZE Aldeon v triede víťazov - V2, r. CAC. Paulínka s Binou v kategórii Mladý vystavovateľ vyhrala a na 2. mieste bola Kristínka s CORRANOM Aldeon. V súťaži chovateľských staníc sme obsadili 2. miesto zo štyroch. V sobotu 28.8.2010 ALIZE Aldeon absolvovala skúšku SVV1, srdečne gratulujeme. Na konci tábora sa 29.8.2010 konal Zvod mladých, zúčastnilo sa ho 7 (z 8) našich C-čkových šteniatok: Corran, Caruso, Connor, Collin, Caroline, Caren a z ďalekého Nemecka prišla na zvod Carmen. Všetci Zvod mladých splnili, neboli najdené žiadne exteriérové nedostatky vylučujúce z chovu. Akurát treba niektorým jedincom a ich majiteľom zlepšit ich vzájomnú komunikáciu, s dôrazom na dôslednosť pri výchove. Sme veľmi radi, že sa C-čkari zúčastnili zvodu v tak hojnom počte, osobitne si vážime účasť Carmen a ďakujeme jej majiteľom, že merali tak dlhú cestu až z Nemecka. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia. Foto zo stráveného týždňa 
tu.

19.7.2010 - Sobotňajšie popoludnie sme strávili spoločne s "našimi" C - odchovancami - na spoločné stretnutie prišli tí, čo to majú k nám vzdialenosťou najbližšie - CORRAN, CAROLINE, CAREN a CARUSO - prežili sme spolu pekné popoludnie, deti i psy sa vyšantili vo vode na kaskáde v neďalekom potoku... Foto tu.      

Dnes nám prišla úžasná správa - BALI - SAMU Aldeon  získal naMedzinárodnej výstave v maďarskom Szombathely  najvyššie možné ocenenie - V1, CAC, CACIB, BOB. Srdečne gratulujeme.    

15.7.2010 - Z Nemecka nám chodia pravidelne správy a foto od rodiny, kde je CARMEN Aldeon, darí sa jej super, svojmu okoliu prináša radosť a je vraj s ňou veľa srandy. Úžasne pláva. Aktuálne foto CARMEN v poslednej Fotogalérii.

7.7.2010 - V dňoch 2.-4.7.2010 sme  sa spolu s  Paulínkou a  Binou zúčastnili výcvikového víkendu pri Piešťanoch - v kynologickom klube Sĺňava. Výcvikový víkend zorganizoval výcvikový referent SHK, Roman Rakovan, na pôde KK, ktorého je členom. Na začiatku sa nás ujali milí výcvikári klubu, ktorí si nás najprv otestovali, aby mohli najlepšie využiť svoje skúsenosti, najmä pri nácviku obrán. Páčil sa mi  ich individuálny prístup ku psom a ich majiteľom. Počasie bolo veľmi teplé, aj napriek tomu sa všetci psy na výcvikovom víkende dobre "uchytili" a myslím, že aj pre našu Binu to bola zábava a zas niečo nové. Sme radi, ze sme sa mohli tejto akcie zúčastniť a stretnúť sa s ostatnými hovawarťákmi, za výborne zorganizovanú akciu patrí veľká vďaka Romanovi.

                 

 Počas víkendu sme boli pozrieť aj Connora a jeho rodinku v neďalekých Čachticiach a tiež cestou domov Collina s rodinkou  v Nitre - obaja už poriadne povyrástli a majú sa dobre. Sme radi, že sme ich mohli vidieť.
Foto z výcvik. víkendu a návštevy C-éčok 
tu .
 

V piatok 2.7. nám prišiel výsledok DBK a DLK Biny (z Košíc od prof. Ledeckého), z výsledku máme veľkú radosť - DBK A/A, DLK 0/0. Výsledok tu 
10.6.2010 - Do Obľúbených odkazov sme pridali odkaz na stránku "nášho" Corrana Aldeon, šikovní majitelia tam dali pekné foto z nového domova a vtipné prvé zážitky s Corrankom, veľmi sa tešíme. 

9.6.2010 - Radostná správa nám prišla od majiteľov SAMU (BALI Aldeon), ktorí sa zúčastnili dňa 6.6. 2010  výstavy psov v maďarskom meste Szekesfehervar, SAMU získal v triede mladých V1 CAJC, Junior Winner.
Ďakujeme im za reprezentáciu i za hranicami Slovenska. Prajeme všetko dobré a srdečne gratulujeme.

 9.6.2010 - Dňa 4.5.2010 sa konala CVP v Senci. Našu ch.s. reprezentoval BOLTON Aldeon, s výslednou známkou V3. Boltonovi a majiteľom so srdca gratulujeme. Napriek tomu, čo sme sa dopočuli o priebehu posudzovania z viacerých strán na tejto výstave, musíme len podotknúť, že úroveň rozhodcov pri posudzovaní je rôzna, čo sa jednému páči, inému sa nemusí, no najmä ak nie sú špecialisti na dané plemeno. Hodnotenie býva niekedy diskutabilné, ale verdikt rozhodcu je konečný. Skutočnosťou je aj to, že každý zúčastnený na výstave chce vyhrať, čo bohužiaľ ako vieme nie je možné.
  Ak máte pochybnosti o kvalitách rozhodcu, treba sa v budúcnosti takému rozhodcovi radšej vyhnúť a stráviť deň so svojim miláčikom  na prechádzke v prírode.
  Osobne je pre mňa posudok a výsledok rozhodcu - špecialistu na plemeno - smerodatnejší, preto odporúčam a tiež sa teším na Špeciálnu výstavu hovawartov v auguste vo Varíne. Dúfam, že sa jej v hojnom počte zúčastnia naši úspešní (tým myslím na všetkých bez rozdielu) z A, B vrhu a taktiež verím, že k nim pribudnú mlaďasi z C vrhu, ktorí tu môžu získať svoje prvé výstavné posudky, nové skúsenosti - oni aj ich majitelia. V neposlednom rade si pripomenúť šteňacie chvíle a po výstave si na lúke do chuti zašantiť. Prosím nezabudnite sa prihlásiť a prísť sa pochváliť so svojim psíkom. Už sa na všetkých veľmi tešíme.
 
 

9.5.2010 - Včera sme ako poslednú vyprevadili od nás "našu" CARENKU, bude bývať neďaleko - v Liptovskom Mikuláši, pri milej rodinke s deťmi. Dnes nám majitelia telefonovali - CAREN sa v novom domove rýchlo udomácnila a prvú noc a deň prežila v pohode... 
Dnes sme sa vybrali pozrieť na cvičák do Liskovej, boli by sme radi, keby sme našli už konečne vhodné cvičiko, ktoré by nám a našim hovíkom vyhovovalo... Je to blízko k "našemu" plavákovi CORRANOVI, tak sme sa ho vybrali pozrieť aj jeho milú rodinku. Bývajú v krásnom prostredí, obklopení prírodou, foto v Poslednej fotogalérii.   

3.5.2010 - Do Rubriky Vrh C (Fotoalbum) pridané foto šteniatok "C" z nových domovov. Všetky sa v nových domovoch pekne zabývali, majitelia posielajú samé dobré správy, sú s nimi veľmi spokojní. Veríme, že v krátkej dobe nájdeme tých správnych majiteľov aj pre "našu" CAREN, táto nádherná plavá fenka má výbornú povahu charakteristickú pre hovawarta, bezchybný exteriér, skrátka je to ukážková plavá hovawartka.

2.5.2010 - Dnes sme boli na NVP v B. Bystrici, rozhodoval p. Tibor Havelka, Bina dostala v triede mladých ohodnotenie Výborná 2.

1.5.2010 - Dnes sme sa vybrali do Liptovského Mikuláša - na Námestí bolo vystúpenie Základnej umeleckej školy, tancovala tam aj naša Paulínka. Zobrali sme so sebou Carenku, bolo tam  veľa ľudí a muziky, Caren to zvládla úplne v pohode.

26.4.2010 - Foto z Jarného výcvikového tábora a Klubovej výstavy Bojnice - Hlboké
 tu , postupne doplníme...

Výsledky Klubovej výstavy SHK Bojnice - Hlboké 24.4.2010:

Rozhodcovia: Grete Oprendek   (A)  - psy
                   
Gabriela Höllbacher (A) - suky

Obrazek

 V1,CAC, Klubový víťaz, čakateľ Ch. IHF, BOB -JCh. ALIZE Aldeon
 (splnila podmienky pre udelenie Šampióna SR)ObrazekV1, CAJC, víťaz triedy mladých- BOLTON Aldeon

Obrazek
 

BINA Aldeon- trieda mladých V3.
 


17.4.2010 - Čas rýchlo beží a nastala chvíľa, keď sa pomaly lúčime s našimi šteniatkami, je to ťažká chvíľa najmä pre nás... Šteniatka sú už pripravené na odchod do nových domovov, mali u nás dostatok času na hry a divoké naháňačky nielen medzi sebou, ale aj s celou našou štvornohou smečkou. Určite dostali dobrý základ do budúceho života od svojich starších "štvornohých" a hlavne od svojej maminy, veľa lásky a starostlivosti od nás. Sú na najlepšej ceste, aby z nich vyrástli skvelí hovawarti. Veríme, že ich noví  majitelia budú v našej započatej práci pokračovať, aby im po celý život robili radosť. V piatok od nás ako prvá odišla CARMEN do vzdialeného Nemecka, bude bývať neďaleko Berlína
 a vyrastať v Ch.s. vom Wintersteiner Hofgarten. Majitelia prišli k nám už vo štvrtok, bolo premenlivé počasie a po chvíli ako prišli sa na oblohe ukázala krásna dúha - veríme, že pre CARMEN to bolo dobré znamenie, určite budeme o nej ešte veľa počuť. Od majiteľov CARMEN sme dostali krásny dar - maľovaný portrét Bleys. Portrét je veľmi zaujímavý - z ktorejkoľvek strany naň hľadíme, Bleys pozerá na nás. Za dar im zo srdca ďakujeme. V piatok sme po Carmen  vyprevadili COLLINA, na ktorého sa veľmi tešil najmä Tomáško - Collinovo nové bydlisko je Nitra. Ako posledný v tento deň odišiel náš malý macko CARUSO, bude so svojou milou rodinkou bývať v Spišskej Novej Vsi. Dnes do nových rodín odišli: CORRAN do Liptovskej Štiavnice - nová rodinka sa ho už nevedela dočkať, dnes naozaj všetci žiarili radosťou, naša bábika CAROLINE bude so svojou rodinkou bývať v neďalekom Ružomberku, s jej aktívnymi majiteľmi ju čakajú časté prechádzky okolitou nádhernou prírodou. Sme radi, že CORRAN a CAROLINE ostali "doma" na Liptove.
Táto noc je posledná u nás pre CORU a CONNORA - na CORUŠKU sa jej nová majiteľka v Bratislave veľmi teší, CONNORA 
sa tiež doma už nevedia dočkať - vyprevadíme ho do novej rodinky do Nového Mesta nad Váhom, určite sa s ním budeme často stretávať nielen vo výstavnom kruhu, ale aj na výcvikových táboroch a iných akciách. Všetkým majiteľom prajeme veľa trpezlivosti pri výchove svojich psíkov, aby s nimi prežili krásne nezabudnuteľné chvíle a prinášali im v živote len radosť, tak ako nám za ten krátky čas, čo prežili u nás.


13.4.2010 - Včera dovŕšili šteniatka vek 8 týždňov. Dnes sme sa boli u veterinára tetovať. Pomaly sa chystáme na lúčenie a odchod šteniatok do nových domovov. Ako prvá od nás odchádza v piatok ráno Carmen - čaká ju dlhá cesta do Nemecka, jej domov bude neďaleko Berlína...a potom ďalšie šteniatka...

5.4.2010 - Do rubriky Vrh C Aldeon pridané znenie kontroly vrhu a tiež pridané nové foto šteniatok zo 7. týždňa - pozrieť si ich môžete tu.

2.4.2010 - Tento týždeň bol pre šteniatka zas niečím novým, absolvovali sme spoločnú cestu autom k veterinárovi - boli sme sa očkovať. Užili sme si veľa slniečka na záhrade. Šteniatka majú za sebou kontrolu vrhu (prvé posúdenie ich exteriérových a povahových kvalít) - včera k nám na kontrolu zavítala p. Evka Krížová, predsedníčka SHK. Šteniatka si dôkladne prezrela "od hlavy až po päty", všetky sa pekne predviedli, neboli zistené žiadne nedostatky, ktoré by znižovali kvalitu šteniatok. Čo sa týka pováh, všetky šteniatka sú veselé, hravé, sebavedomé a zvedavé. Kompletné znenie kontroly vrhu dáme na stránku po spracovaní záznamu kontroly. Dnes sa nám počasie trochu pokazilo, ale okolo obeda sa ukázalo slniečko a podarilo sa nám natočiť krátke video šteniatok "v akcii", odkaz na video je na Úvodnej stránke.

Šteniatka nám doslova rastú pred očami, majú obrovskú chuť do jedla, každým dňom je s nimi väčšia sranda.

29.3.2010 - ALIZE Aldeon získala na NVP v Nitre v triede otvorenej známku V2, r. CAC, Alize a jej majiteľom srdečne gratulujeme. 
Dnes nám prišiel z Univerzity veterinárskeho lekárstva Košice výsledok posúdenia rtg bedrových a lakťových kĺbov nášho odchovanca ARCUSA Aldeon - DBK A/A, DLK 0/0, čo nás veľmi teší. Majiteľke pani Božke a Arcusovi gratulujeme!!!


27.3.2010 - Šteniatka sa rozbehali po celej záhrade, všetko nové ich veľmi zaujíma. Do výchovy šteniatok sa okrem nás zapojila aj celá naša psia svorka. Angel je k šteniatkam ešte zatiaľ odmeraný. Bina veľmi pomáha mame Bleys, je k nim tolerantná a priateľská. Šteniatka dali Bleys zabrať a tak vyhľadáva aj chvíle pokoja a kľudu v dome, je však spokojná, lebo na dvore ju zastupuje Bina. Šteniatka sú veľmi šťastné, keď sa naukladajú okolo Biny a tichučko pospinkajú. Bleys si Binu dobre vychovala. 
Pridané nové foto do rubriky Vrh C.


20.3.2010 - Máme za sebou 3 krásne dni plné slniečka, šteniatka časť z týchto dní strávili aj vonku, všetko sme zdokumentovali fotoaparátom - foto pridané do rubriky Vrh C (Fotoalbum).
Kontakt na krásny fotoalbum nám zaslali majitelia nášho odchovanca, BALI Aldeon (LEON SAMUEL "Samu"), milé fotky si môžete pozrieť 
tu.

15.3.2010 - Dnes majú šteniatka 1 mesiac, za posledný týždeň sa nám doslova menili pred očami. Postupne sme začali pridávať k maminkinmu mliečku granulky. Šteniatka sme druhýkrát odčervili. Trávime s nimi veľa času, hráme sa s nimi a pozorujeme ich pri hre. Sú veľmi milé, hravé, zvedavé a nebojácne. Zaujíma ich všetko nové naokolo. U nás je záhrada pokrytá momentálne bielou pokrývkou (na sneh sme čakali celú zimu a prišla až teraz), cez víkend sa vraj má otepliť, tak sa pomaly dostaneme von a šteniatka začneme otužovať. Pridané nové foto "C" Aldeon do rubriky Vrh C. 

12.3.2010 - Pridané VIDEO "C" Aldeon na stránku C Vrh.

4.3.2010 - Pridané nové foto "C" Aldeon do rubriky Vrh C (Fotoalbum). Dnes šteniatka evidentne otvorili oči a začínajú sa navzájom spoznávať.

2.3.2010 - Šteniatka "C" Aldeon majú 2 týždne, každé má už svoje meno - napísané v Hmotnostnej tabuľke. Máme za sebou 1. odčervenie, pastička im moc nechutila, hneď zistili, že to nie je maminkino mliečko. Šteniatka otvárajú očká a stavajú sa na všetky štyri nôžky. Všetky pekne priberajú, sú veľmi priebojné a o mamino mliečko je veľká tlačenica. Bleys má dostatok mlieka pre všetkých, pri takom odbere má apetit za troch, aj sýta príde k nám do kuchyne a pozerá na nás "hladnými" očami. 
Doplnené dnešné foto šteniatok do rubriky Vrh C.


22.2.2010 - Do rubriky Vrh C - Fotoalbum - pridané dnešné foto šteniatok, dnes majú šteniatka týždeň, majú sa veľmi k svetu, v Hmotnostnej tabuľke vidieť ako pekne priberajú. 

22.2.2010 - Včera som sa spolu s Paulínkou  a našou BINOUvybral na Medzinárodnú výstavu psov do Prešova (druhá polovica rodiny zostala doma starať sa o Blesy a šteniatka), po prvýkrát sme súťažili v triede mladých. Od pána rozhodcu Bina získali  pekný posudok so známkou výborná 2. Na výstave sa predstavil v triede mladých - psy - BOWIE Aldeon s ohodnotením veľmi dobrý 2, k peknému výsledku mu ešte raz gratulujeme. 
Po výstave sme ešte chvíľu strávili v Prešove, nakoľko je to bydlisko BOWIEHO a jeho rodiny, spolu s BINOU si u nich doma na dvore dochuti zašantili a pripomenuli si svoje šteňacie časy. Z BOWIEHO vyrástol priateľský pes vyrovnanej povahy, je dobre ovládateľný, komunikatívny a temperamentný. Keď sme už boli v Prešove a nemali sme to ďaleko do Michaloviec, rozhodli sme sa tam navštiviť nášho odchovanca BASTIENA, naposledy sme ho videli v auguste na zvode mladých. Za ten čas veru poriadne povyrástol a zmohutnel. Boli sme milo prekvapení, BASTIEN je výborne stavaný pes s pevnou chrbtovou línou, dobre vyvinutá hĺbka hrudníka i predhrudie. "Ustajnený" je stále vonku, to vidieť i na jeho huňatej srsti. Má silné končatiny, je 
priateľský, tempermantný a hravý. (Ešte keď bol doma u nás ako šteniatko, nenadarmo si vyslúžil prezývku "jumper"). Podľa slov majiteľov je veľmi učenlivý a má dobre zvládnuté základné povely a cviky poslušnosti, ktoré sme si tiež včera spolu precvičili  a malé nedostatky pri ich predvedení sme si vysvetlili. BASTIEN navštevuje cvičisko v mieste bydliska, podľa slov majiteľov, cvičitelia psov v Michalovciach nemajú skúsenosti s týmto plemenom, tak ako väčšina na Slovensku. Majitelia BASTIENA by sa radi zúčatnili Klubovej výstavy SHK v Bojniciach v apríli, už sa na nich tešíme ako aj na BOWIEHO a tiež aj na ďalších našich odchovancov. 
Domov sme prišli neskoro, unavení ale šťastní, BINU bratia poriadne unavili... Foto zo včerajška
 tu.

17.2.2010 - Aktuality o šteniatkach budeme dopľňať v rubrike VRH C, dnes sme doplnili do Hmotnostnej tabuľky aktuálne váhy, všetkým maminkine mliečko veľmi chutí a pekne priberajú.

15.2.2010 - Dnes v priebehu dňa sme sa dočkali - naša BLEYS priviedla na svet 8 krásnych zdravých šteniatok, v zložení 3 čiernoznakatí psíkovia, 2 čiernoznakaté sučky, 1 plavý psík a 2 plavé sučky
Foto a ostatné doplníme čonajskôr.


13.1.2010 - dnes je 30. deň po nakrytí BLEYS, naše očakávania sa potvrdili (posledných pár dní BLEYS už vyhľadáva kľudné miesto a najradšej oddychuje v obývacej izbe spolu s nami) - dnešné ultrazvukové vyšetrenie potvrdilo, že BLEYS čaká šteniatka. Predpokladaný dátum narodenia šteniatok "C" Aldeon je 15.2.2010.
 
12.1.2010 - Dnes oslavuje naša BINA a všetci jej súrodenci B Aldeon svoje prvé narodeniny. Chceme všetkým popriať veľa pohody, zdravia a šťastných chvíľ v kruhu svojich rodín.