Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011

30.12.2011 - Dnes naši "A" - čkoví odchovanci - ALIZE a ARCUS - oslavujú 4. narodeniny, srdečne im gratulujeme a prajeme všeko NAJ :)

3.12.2011 - Na konci novembra sme absolvovali s BLEYS a sBINOU  očné vyšetrenie na Zvieracej klinike v Trnave s negatívnym výsledkom. Tiež sme veľmi potešení z výsledku hodnotenia bedrových kĺbov na posúdenie DBK u našich dvoch "C"-čkárov - CARUSO a CORRAN Aldeon majú DBK A (HD A). Gratulujeme :)

6.10.2011 - Pár foto DJAMILY Aldeon zo Sept./Okt. 2011, ako rastieme :)  tu

25.9.2011 - Včerajší deň sme strávili na Klubovej výstave Českého hovawart klubu v krásnom prostredí Kynologického klubu pri Kroměříži. Bola to naša prvá výstava v  Českej republike a hneď Klubová. Psov posudzoval p. Tibor Havelka (Slovakia) a suky p. Gabriele Stastny (Austria).  Na výstavu sme sa tešili najmä na stretnutie s "našou" DORIS Aldeon. Doris mala práve 5 mesiacov, bola to jej prvá výstava - spolu so svojím šikovným  psovodom vyhrali  a získali veľmi pekný posudok a ocenenie VN1, máme z toho obrovskú radosť. Mimoriadny úspech na výstave mala naša Ch. BINA Aldeon - v triede otvorenej v konkurencii 22 súk  po napínavom súboji vyhrala V1,CAC a potom medzi víťazkami jednotlivých tried si vybehala titul Klubový víťaz a Čakateľ šampióna IHF! Slovensko na tejto prestížnej výstave reprezentoval ešte v triede víťazovCh. BATANCO Neskrotná vášeň, v konkurencii 8 šampiónov získal krásne ocenenie V2, r. CAC. Kompletné výsledky nájdete tu

Na výstave si prišla na svoje aj naša DJAMILA, kde sa z chuti vybláznila so svojou sestričkou DORIS, obidve sa hneď spoznali a boli na seba veľmi priateľské a milé:) Pár foto  tu

 13.9.2011 - Dňa 11.9.2011 sme sa s BINOU zúčastniliNárodnej výstavy psov v Prešove, kde sme získali okrem super obsiahleho posudku aj ocenenie V1,CAC. Tým  sme splnili podmienky na udelenie titulu Šampión Slovenska - hurá!!

S Binou nás čaká o necelé 2 týždne Klubová  výstava Českého howavart klubu v Kroměříži (ešte v triede otvorenej), tak uvidíme, možno nám tam padne do oka aj prípadný ženích pre ňu. Po výstave sme  plánovali  navštíviť "našu" DORIS Aldeon (býva neďaleko Brna), ale na naše prekvapenie, ale i radosť ju  jej majitelia prihlásili na výstavu,  takže nás teší, že budeme pri ich výstavnej premiére. Do Kroměříža pocestuje ako doprovod aj naša Djamila a stretnutím s Doris jej spríjemníme cestu. Už  sa tešíme na spoločné stretnutie!!! Bleys bude musieť ostať doma, pretože sa začala hárať :)

9.9.2011 - Konečne sme si našli trochu času na aktualizovanie... Minulý týždeň sme boli na Letnom výcvikovom tábore SHK v Podskalí (neďaleko Považskej Bystrice). Tábor sa začínal Špeciálnou výstavou v nedeľu 28.8.2011, posudzovala pani Jana Svobodová (ČR). Predviedli sme všetky naše hovawartie slečny - DJAMILA (Džami) sa zúčastnila svojej prvej výstavy s výsledkom VN1, Víťaz triedy šteniat, Najkrajšie šteňa,BINA v triede otvorenej po dlhom súboji získala známkuVýborná 3, BLEYS tentokrát v triede čestnej získala Výborná 1. Okrem toho  BLEYS získala titul Klubového šampióna SHK a dostala krásny diplom. Všetky baby dostali bezchybné posudky, vyzdvihnutá bola okrem iného najmä vynikajúca mechanika pohybu. Našu CHS na výstave ďalej reprezentovali Ch. ALIZE Aldeon, z  B vrhu BARNY a BOWIE Aldeon, z C vrhu CORRAN, CARUSO a CAROLINE Aldeon. Za prezentáciu všetkým ďakujeme. V súťaži o Najlepšiu chovateľskú skupinu naši Aldeoni v zložení ALIZE, BINA a CARUSO obsadili krásne 2. miesto, ktoré sme už mimochodom obsadili na výstavách SHK po piaty krát. 1.miesto obsadila nestarnúca Indiánska maska:), gratulujeme. Kompletné výsledky výstavy sú na klubovej stránke www.hovawart-klub.sk  Potom sme celý týždeň boli na tábore - zbehlo to veľmi rýchlo, ako vždy stretli sme sa tu s príjemnými ľuďmi, okrem cvičenia sme  zažili kopec srandy a zábavy, výlety do okolitej nádhernej prírody. Tábor bol vynikajúci z hľadiska socializácie najmä pre našu Djami, ktorá si tu užila veľa buchotu, štekotu, hluku, muziky, streľby z pištole a kriku pri obranách...všetko to zvládla na jedničku, sme radi, že ju máme a že vyplnila miesto po našom ANGIEM. Na tábore vynikali v obranách najmä naša ALIZE, CORRAN a CARUSO. BARNY a BOWIE sa počas tábora pripravovali na bonitáciu, ktorú úspešne absolvovali na záver tábora s pekným bonitačným kódom ako typickí predstavitelia plemena a s povahou hodnotenou na AAA (najlepšie možné hodnotenie), takže sú už zaradení medzi krycích psov. Srdečne gratulujeme všetkým. Video tu Foto z výstavy  a tábora tu 

Výborná správa nám prišla zo Švédska - DALILA Aldeon sa zúčastnila svojej prvej výstavy  s výsledkom Najlepšie šteňa plemena a potom obsadila v II. sk. FCI 2. miesto. Srdečná gratulácia!

10.8.2011 - Prvé dva augustové týždne máme u nás na "dovolenke" CAREN, tak si to s ňou užívame, hlavne DJAMILKA a BINA. Foto CAREN s našou smečkou  tu .

17.7.2011 - V piatok 15.7. sme sa rozlúčili s našou nádhernou DESIREE, boli sme ju vyprevadiť na letisko do Košíc, odkiaľ letela cez Prahu do Švédska. Je to úžasná nebojácna hovawartka, cestu do Stockholmu zvládla bez problémov, sme na ňu veľmi hrdí. Rovno z letiska ju majiteľka viezla na práve prebiehajúci výcvikový tábor hovawartov, na ktorom bola aj "naša" DALILA, tá je už v Švédsku u svojej majiteľky 2 týždne. Sestričky sa hneď spoznali a super si spolu zabehali a vybláznili sa. Deň pred odletom sme mali krásny slnečný deň a boli sme sa všeci spolu ešte osviežiť v potoku, podarilo sa nám nafotiť krásne foto. Doma sme si nechali našu DJAMILKU, s ktorou nám bude určite veselo, je to milý a veselý beťárik:) Dnes sme boli s DJAMILOU pozrieť už po tretí krát na cvičáku, predtým sme boli spolu aj s DESIREE, takže spolu mali väčšiu oporu. A dnes už bez DESIREE to DJAMILKA super zvládala, zaujímala sa o všetko okolo. Foto z posledných dvoch týždňov tu .

3.7.2011 - Naše baby, DJAMILA a DESIREE, majú dnes jedenásť týždňov, cez tento víkend zažili zas niečo nové... radi cestujú autom, nemajú s tým žiadny problém, po naložení ani nemuknú, vedia, že ich čaká niečo nové a zaujímavé. Včera v podvečerných hodinách, keď prestalo nachvíľu pršať sme ich zobrali do Lipt. Mikuláša a prešli sme s nimi pešou zónou a popri hlavnej ceste, aby si zvykli na autá a privykáme ich rôznym situáciám. Teší nás, že baby sú nebojácne a na všetko okolo seba veľmi zvedavé. Dnes sme ich zobrali na chvíľu na cvičák do Liskovej, okrem stretnutia s veľkými psami sme zažili aj prelet štyroch vrtuľníkov priamo ponad nás, prejazd vlaku s hlasným trúbením v tesnej blízkosti cvičiska, taktiež streľbu z pištole. Myslím, že to všetko boli dobré situácie, v ktorých sme si mohli otestovať naše urastené baby, ktoré toto všetko zvládli podľa našich predstáv. Dnes sme ich odvážili, DJAMILA má 10,8 kg a DESIREE 11,7 kg. Dúfame, že sa nám počasie čonajskôr umúdri, aby sme stihli ešte ďalšie spoločné výlety a prechádzky a tak ich pripravili čo najlepšie do ďalšieho života. Jedna z týchto dvoch krásavíc ostáva doma a druhá pôjde do Švédska.

26.6.2011 - Tento víkend bola pre nás veľmi významný - mali sme návstevu z ďalekého Švédska. PO DALILU si prišli dlhoročné obdivovateľky a skúsené chovateľky plemena hovawart p. Maria Ekman a p.AnnKristin Norberg. Strávili u nás tri dni - nielen na záhrade ale aj prechádzkami do okolitej prírody si mohli odsledovať naše hovawarty. Mamina Bleys, Bina a šteniatka sa im veľmi páčili. Boli unesené prostredím, v ktorom naše šteniatka vyrastajú a starostlivosťou o ne... DALILA zvládla cestu lietadlom do Švédska bez problémov. Návšteva zo Švédska bola určite osožná pre obidve strany, tešíme na vzájomnú spoluprácu!

19.6.2011 - Dnes sme vyprevadili do nového domova (Chorvátsko) "nášho" DANNYHO - je to úžasný, veselý psík, ktorý nám celé dva mesiace pobytu u nás robil len radosť. Veríme, že ho čaká spokojný a aktívny život u milej rodinky. Na stránku Vrhu D sme pridali Foto z rozlúčkys Dannym a tiež je aktualizovaná Hmotnostná tabuľka. 

13.6.2011 - Tento víkend sme sa rozlúčili z 3 našimi úžasnými šteniatkami:((( Ako prvá odišla od nás v sobotu DEENA, bude vyrastať v dedinke neďaleko Hlohovca u milej rodinky, v ktorej sa nebude určite nudiť. Potom v nedeľu odišiel DORRO do Slovinska - 800 km cestu zvládol v pohode, je to poriadny junák - vo 8. týždni pri odbere vážil 8,9 kg! V nedeľu od nás odišla do nového domova ešte DORIS, jej domovom bude dedinka neďaleko Brna. Všetci traja sa podľa správ od ich majiteľov veľmi rýchlo udomácnili v novom prostredí a zmenu zvládli bez problémov. Veríme, že náš čas a starostlivosť, ktorú sme šteniatkam venovali im veľa dal a v našej začatej práci budú pokračovať ich majitelia, vždy môžu rátať s našou pomocou a radou. Majiteľom prajeme veľa trpezlivosti pri výchove a veľa pekných chvíľ a radosti z nich, tak ako sme mali my počas 2 mesiacov ich pobytu u nás.

Úspechy Ch. ALIZE Aldeon na Medzinárodnej výstave psov v maďarskom Komárom: 11.6.2011 - V1...12.6.2011 - V1, CAC, CACIB, BOB. Srdečne gratulujeme!!!

7.6.2011 - Úžasná správa prišla k nám včera z Nemecka - výsledok CARMEN Aldeon na DBK je HD frei A1, veľmi sa tešíme s majiteľmi CARMEN!!! Ďalšou výbornou správou je úspešná reprezentácia na Klubovej výstave v Nemecku (Mosbach) - výstavy RZV sa zúčastnila "naša" Ch. ALIZE Aldeon(jediná zastupovala Slovensko), v triede šampiónov získala ohodnotenie výborná 3. V klube RZV uprednostňujú subtílnejšie jedince s jemnejšími kostrami. S výsledkom sme veľmi spokojní, nemálo jedincov bolo na výstave ohodnotených známkou veľmi dobrý a dobrý. Výstavy sa zúčastnilo celkom 117 hovawartov. A teraz k našim najmenším D-čkárom - v piatok 3.6. sme mali kontrolu vrhu - svojou návštevou nás podstila čestná predsedkyňa Slovenského hovawart klubu pani Eva Križová. Celý vrh sa jej povahovo aj exteriérovo veľmi páčil, znenie kontroly vrhu uvedieme po jeho zaslaní. Pomaly sa nám blížia "ťažké" chvíle, keď od nás začnú nasledujúci víkend odchádzať šteniatka:(((

26.5.2011 - Aspoň v stratke, čo je u nás nové... Vonku je krásne počasie, všetok voľný čas trávime na dvore s našili úžasnými drobcami. Je úžasné sa na nich pozerať ako sú zo dňa na deň zvedavejší, rozumnejší, rozbehanejší, spoznávajú záhradu, ktorú majú celú k dispozícii. Šteniatka okrem maminy Bleys vychováva aj naša Bina a Beli - suplujú maminu, ked oddychuje. Všetky šteniatka majú krásne modelované mohutné hlavy, sú z nich už pekní mackovia - v pondelok 23.5.2011 mali presne 5 týždňov, dnes už viacerí prekročili hmotnosť 5 kg. Všetky majú vynikajúce povahy - sú zvedavé, nebojácne, v ich činnosti ich nevyruší ani hluk kosačky, či motorovej píly, zaujíma ich všetko nové. Medzi najväčších prieskumníkov patrí Dalila, ale ani ostatní sa nedajú zahanbiť. Cez víkend 21.-22.5.2011 sme mali návštevu zo severu Chorvátska, z mesta Varaždin - DANNYHO budúceho majiteľa. DANNY bude určite v tých najlepších rukách, jeho majiteľ je veľmi milý človek a čo sa týka psov, nie je žiadny začiatočník, predtým vlastnil dobermana. Doma sa DANNYHO už nevedia dočkať. Jedna z našich krásavíc, DALILA, od nás poletí až do ďalekého Švédska - bude vyrastať v chovateľskej stanici hovawartov, ktorá sa venuje hovawartom už viac ako 30 rokov. Je to pre nás obrovská pocta a tiež ocenenie našej chovateľskej práce. 

Radi by sme spomenuli úspech nášho CORRANA Aldeon na Špeciálnej výstave hovawartov v Českej republike v Knížecom Rybníku u Tábora - Marián s CORRANOM si vybehali známku výborný - z 19 zúčastnených psov v triede mladých bolo ohodnotených známkou výborný len 7 psov. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu, CORRAN s Mariánom sa stále zlepšujú, ešte stále je však čo dolaďovať pri predvádzaní psa na výstave - súhra psa a majiteľa tvorí nemalú časť úspechu na výstave. Onedlho (5.6.2011) čaká jednu najúspešnejšiu odchovankyňu našej CHS - Ch.ALIZE Aldeon - prestížna výstava v Nemecku v meste Mosbach - Klubová výstava nemeckého hovawart klubu RZV, ALIZE tam nastúpi v triede šampiónov, veríme, že Želka s ALIZE sa predvedie s takou ľahkosťou a eleganciou ako posledne na Klubovej výstave hovawartov v Bojniciach.

21.5.2011 - Nové foto tu

20.5.2011 - Vonku máme krásne počasie, šteniatka trávia väčšinu dňa na záhrade, foto zo včera tu

16.5.2011 - Šteniatka majú presne 4 týždne, aktuálne hmotnosti pridané na stránku vrhu D. Na záhrade je už poriadne veselo... Okrem maminho mliečka nám už chutia aj granulky:)

13.5.2011 - Včera a dnes máme za sebou prvú návštevu šteniatok - z ďalekého juhu Slovinska z mesta 10 km od mora si bol svojho psíka pozrieť jeho budúci majiteľ. Slovinsko bude domovom pre čiernoznakatého psíka menom DORRO. DORRA čaká pekný aktívny život a výlety do krásnej prírody, majiteľ je športovo založený. Majiteľ DORRA sa plánuje stať členom Slovinského hovawart klubu, kde sa už kontaktoval a radil pred výberom šteniatka, z množstva chovateľských staníc z okolitých krajín sa rozhodol pre šteniatko z našej chovateľskej stanice. Potešil nás záujem, že si prišiel z takej diaĺky pozrieť svojho psíka, maminu Bleys a celú našu rodinu. 

11.5.2011 - Počasie je fajn, včera a dnes už boli šteniatka aj vonku, podarilo sa nám spraviť pár foto - pridané do Fotoalbumu na stránke vrhu D.

7.5.2011 - Do Obľúbených odkazov pridaný link na aktuálny fotoalbum CARMEN Aldeon & ZARA vom Rosenhof :)

5.5.2011 - Šteniatka už majú svoje mená - pridané do Hmotnostnej tabuľky na stránke Vrhu D - dievčatá sú DESIREE, DJAMILA, DORIS, DEENA, DALILA a chlapci DORRO DANNY.  Váhy im za dva dni zase pekne "podskočili". V pôrodnej bedni už začina byť poriadne rušno...

3.5.2011 - Skôr ako sa dostaneme ku šteniatkam, spomenieme výsledky Celoštátnej výstavy psov, ktorá sa konala 1.5.2011 v Banskej Bystrici. Výstavy sme sa zúčastnili s našou BINOU a ostatnými Aldeonmi. BINA súťažila v triede otvorenej a získala titul V1, CAC. Rozhodca p. Havelka BINE nič nevytkol a vyzdvihol výbornú mechaniku pohybu, podobne ako p. Langheim na Klubovej výstave v Bojniciach. K titulu Slovenského šampióna BINE chýba už len jeden CAC. Nakoľko podľa výstavného poriadku SKJ ocenenia CAC musia byť získané v dvoch výstavných sezónach, najskôr titul môžme získať koncom augusta 2011. Potešili nás aj ďalší odchovanci:Ch. ALIZE  Aldeon - V2, r.CAC trieda šampiónov, CORRAN Aldeon - V2 trieda mladých, CARUSO Aldeon - VD3 trieda mladých. Ďakujeme majiteľom za účasť a vzornú reprezentáciu našej chovateľskej stanicej aj v upršanom  počasí.                         

Šteniatka sa majú poriadne k svetu, sú z nich už riadni mackovia, ktorí sú stále prilepení na mamime. Sme radi, že BLEYS má dostatok mliečka, ktoré im dodá dobrý základ do života. Šteniatka mali včera 2. týždne, ale podľa váhových tabuliek (zdroj: p.Novák - Hovawart) sú na tom váhovo ako šteniatka v 3. týždni. Včera sme ich prvýkrát odčervovali, pastička im vôbec nechutila, bolo treba mať s nimi veľa trpezlivosti. Už otvorili aj očká a začínajú chodiť po štyroch nohách, tiež sa začínajú navzájom kontaktovať a vnímať.    

25.4.2011 - Dnes majú šteniatka presne jeden týždeň, sú z nich už poriadni mackovia - aktuálnu hmotnosť si môžete pozrieť v Hmotnostnej tabuľke na Stránke Vrhu D. Mamina BLEYS má veľa mliečka, šteniatka nám rastú doslova pred očami, sú veľmi žraví. Dnešné foto vo Fotoalbume na Stránke Vrhu D.

Včera - 24.4.2011 - sa konala v Bojniciach - Hlbokom Bonitácia a Zvod mladých. Na výbornú zbonitovali traja "Aldeoni" -ARCUS AldeonBINA Aldeon a BASTIEN Aldeon, všetci traja ako typickí predstavitelia plemena s požadovanou silou, mohutnosťou a ušľachtilosťou. Hodnotenie povahy AAA (počas merania a prechodu skupinkou a streľby - istý, priateľský, sebavedomý. Bojovnosť - obrana psovoda - razantný útok, neuhýba na náznaky úderu palicou). Všetci majú výsledok RTG na DBK A/A a DLK 0/0, čo je tiež podmienkou bonitácie. Majiteľom srdečne gratulujeme. Zvod mladých splnila CORA Aldeon - z "C" vrhu majú už teda splnení zvod mladých všetci 8 odchovanci, majiteľom Corušky ďakujeme za účasť na zvode, takže si už môžme zosumarizovať a vyhodnotiť celý C vrh.

22.4.2011 - Do Fotoalbumu na stránke Vrhu D pridané dnešné portréty šteniatok, na fotkách spinkajú po papaní. Pomaly začíname vyberať pre šteniatka mená.

20.4.2011 - Šteniatka majú dnes 3 dni, sú čulé, keď nepapajú, spokojne spinkajú. BLEYS je výbornou matkou, stále ich "hrabe" pod seba - vtedy je najspokojnejšia. Kŕmime ju priamo pri kojení, vôbec nechce od nich odchádzať, aj venčenie je naozaj "rýchlovka", hneď chce byť pri nich. Založili sme stránku pre Vrh D, kde budeme pravidelne dopĺňať Hmotnostnú tabuľku a Foto. Stránka Vrhu D  tu

18.4.2011 - Dnes prišlo na svet 7 šteniatok D Aldeon, všetci sú čierni so znakmi - 2 psy a 5 sučiek. Mamina je v poriadku a šteniatka sa majú k svetu, foto pridáme zajtra.

17.4.2011 - Dnes sa konala Klubová výstava SHK (Hovawart-Klubsiegerschau) v peknom prostredí rekreačného zariadenia Bojnice - Hlboké. Psov posudzovala p. Dr. Elisabeth Dietschi(CH) a suky p. Gisbert Langheim (D). Aldeoni sa na výstave pekne predviedli, ba dokonca Ch. ALIZE Aldeon zopakovala víťazstvo na výstave z minulého roka. Umiestnenie Aldeonov na KV Bojnice 2011:

Psy, Trieda mladých: CARUSO Aldeon - V1, CAJC,  CONNOR Aldeon - VD, CORRAN Aldeon - D

Psy, Trieda otvorená:  ARCUS Aldeon - V, BALI Aldeon - V, BARNY Aldeon - V

Suky, Trieda mladých: CORA Aldeon - VD

Suky, Trieda otvorená: BINA Aldeon - V2, r. CAC

 Suky, Trieda víťazov: Ch. ALIZE Aldeon - V1, CAC, Klubový víťaz - Klubsieger, čakateľ šampióna IHF, BOB  

p4172190.jpg

Paulínka sa s Binou pekne predviedla v súťaži Mladý vystavovateľ a pes. V súťaži o Najlepšiu chovateľskú stanicu obsadili Aldeoni 2. miesto. Ostatné foto z výstavy vo FOTOALBUME.

31.3.2011 - Cez víkend 26.-27.3.2011 sme sa zúčastnili výcvik. víkendu poriadaného SHK, stretli sme sa tam fajn partia, foto môžete pozrieť tu

18.3.2011 - Včera 17.3.2011 nás navždy opustil v nedožitých ôsmych rokoch života, po ťažkej chorobe, náš milovaný ANGEL  (ANGIE). Navždy ostane v našich srdciach a spomienkach, Rubrika venovaná ANGIEMUtu. Dnes už šantí v psom nebi :(((, veríme, že sa tam má aspoň tak dobre ako sa mal u nás doma. Spomienkovú Fotogalériu venovanú ANGIEMU nájdete tu, Videogaléria tu.

14.3.2011 - Dnes  sme boli s BLEYS na ultrazvukovom vyšetrení - potvrdilo, že BLEYS čaká šteniatka (Wurf D). Berieme záznamy na šteniatka.

21.2.2011 - Posledný víkend 19.- 20.2.2011 sme mali celkom nabitý - v sobotu sme boli na dlhšej túre Žiarskou dolinou, boli sme si tam my aj naše baby užiť trocha snehu, ktorého je túto zimu tiež nedostatok - foto vo Fotogalérii. V nedeľu sme sa vybrali na Medzinárodnú výstavu psov do Košíc. Boli sme plní očakávaní, naša BINA nedávno dovŕšila 2 roky, takže prvý raz sme ju vystavovali v triede otvorenej, v ktorej zvyčajne býva aj najväčšia konkurencia. Na mieste sme zistili z výstavného katalógu, že je aj najmladšia v triede. Takmer všetky fenky v triede mali za sebou už nejaké výstavné úspechy. V súťaži sme obstáli výborne, BINA si vybehala výsledok V2, r.CAC a nakoniec sme medzi všetkými víťazmi ostatných tried (suky) vybehali titul r.CACIB a boli sme veľmi šťastní i keď miesto a prostredie, kde sa konala výstava nebolo moc príjemné, ba dokonca aj veľmi chladné, ale výsledok zatienil všetky negatívne stránky výstavy. Okrem BINY sa zúčastnili výstavy aj ďalší Aldeoni, prvý krát v triede mladých zabojoval CARUSO a získal svoj prvý V1, CAJC. Tiež BASTIEN v triede otvorenej získal hodnotenie V2, r.CAC. Škoda, lebo podľa slov rozhodcu mu titul CAC unikol z dôvodu nie najlepšieho predvedenia, bohužiaľ aj za predvedenie psa rozhodcovia sťahujú body. Je pravda, že tam bola strašne veľká tlačenica, ale na to si treba na výstave zvyknúť. Všetkým gratulujeme, a ďakujeme za reprezentáciu našej chovateľskej stanice a prajeme veľa ďalších úspechov. 
Cestou domov sme sa stavili ešte v Prešove navštíviť "nášho" BOWIEHO a jeho rodinku. BOWIE nás hneď spoznal a mal z našej návštevy obrovskú radosť. Potom si trocha pobehal s našou Binou po dvore. Škoda, že bolo vonku už šero a Bowie bol veľmi akčný, tak sa nám nepodarilo spraviť nejaké super fotky. 

15.2.2011 - Dnes majú naši C-čkári 1. narodeniny, prajeme im a ich majiteľom všetko najlepšie. 

Cez víkend (13.2.2011) sme sa vybrali s našou BLEYS na dlhú cestu do Rakúska do prekrásneho starého hornorakúskeho mesta Steyr - hlavným cieľom našej cesty bolo krytie našej BLEYS s IVANHOE von Garten der Freiheit. Počasie bolo dosť sychravé, ale na dobrej nálade nám to neubralo. Od nášho príchodu si oboja "padli do oka", krytie prebehlo úspešne, takže za mesiac uvidíme výsledok :). Foto z krytia a zo Steyra tu

12.1.2011- Už dávnejšie sme neaktualizovali našu stránku, tak snáď by sme už mali a začneme s tým najaktuálnejším. Dnes naša BINA a jej 8 súrodencov oslavuje svoje 2. narodeniny, prajeme im všetko najlepšie a hlavne pevné zdravie. 

Tiež nás nedávno veľmi potešila dobrá správa od majiteľov BASTIENA, ktorý absolvoval RTG vyšetrenie bedrových kľbov na DBK na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach u prof. Ledeckého s výsledkom DBK A. Po Bine a Boltonovi je to už tretí odchovanec z vrhu B, ktorý absolvoval RTG vyšetrenia bedrových kľbov s negativnym výsledkom. Koncom roka nás navštívila aj "naša" Caroline s rodinkou, výrastla z nej už riadna psia slečna. Spravili sme si u nás doma aj pár jej fotiek, ktoré sú vložené do FOTOALBUMU 2 - Rubrika Odchovy Aldeon.

Silvester sme strávili spoločne s majiteľmi Carusa a Corrana v Spišskej Novej Vsi, v bydlisku Carusa. Bolo fakt super. Buchánie silvestrovských ohňostrojov psi v pohode zvládli. Na nový rok sme si spravili prechádzku mestom Spišská Nová Ves a spojili sme to s výcvikom poslušnosti. Je mi veľmi lúto, že sme si zo sebou nezobrali foťák.