Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013

31.12.2013 - pridané krátke video HELEN z poslušnosti :)

HELEN Aldeon obedience in 4 months

30.12.2013 -  ani sme sa nenazdali a máme tu predposledný deň roku 2013 a najvyšší čas doplniť, čo sa u nás udialo. Najprv by sme však chceli srdečne pogratulovať našim dnešným oslávencom z vrhu "A" (ARCUS, ALIZE), ktorí práve dnes oslavujú svoje 6. narodeniny. Prajeme im hlavne veľa zdravíčka, plné misky papaníčka, veľa pohladení od ich páničkov a krásny pohodový život! 

Teraz sa vrátime trocha dozadu... veľkú radosť nám urobila "naša" DEENA, ktorá si na poslednej dvojvýstave v tomto roku (MVP Nitra30.11.2013 vybojovale v triede otvorenej V1,CAC,res.CACIB 1.12.2013 opäť V1,CAC,res.CACIB, čím splnila podmienku udelenia titulu Šampión Slovenska,  ktorý jej bol aj 1.12.2013 udelený. Našej DJAMILKE sa tiež tento rok darilo, vyhrala posledné 4 výstavy za sebou. Najviac si cenníme víťazstvo v triede otvorenej na Špeciálnej výstave Slovenského hovawart klubu. Počtom nazbieraných CAC titulov by sme titul Šampióna Slovenska splnili, ale chýbajú nám 2 výstavné sezóny a tak ešte musíme zabojovať v nasledujúcom roku :)

2.11.2013 - Pridali sme fotogalériu HELEN Aldeon z 10. týždňa tu Pre HELEN stále hľadáme milujúcu rodinu, je veľmi šikovná, výborne sa s ňou pracuje - má vynikajúci očný kontakt, už pekne zvláda povely "sadni" a privolanie "ku mne" a postupne sa učíme "ľahni". Z misky už papá na povel - pekne sedí a čaká, kým nedostane povel k jedeniu. Veľmi rada papká a za pamlsok spraví všetko :-) Každý večer si lebedí s nami v obývačke a my si užívame jej spoločnosť. 

26.10.2013 - Za posledné dva týždne sa nám šteniatka rozpŕchli k svojim majiteľom, veríme, že sme im vybrali tých najlepších páničkov :) Najskôr odišla od nás do južných Čiech HEIDI, potom sme vyprevadili HUGA (sme radi, že ostáva na Slovensku), HONEY cestovala veľmi ďaleko do Nemecka (cestu perfektne zvládla), tento týždeň od nás odišli k novým majiteľom obidve blondínky - HOLLY a HAPPY, obidve zostávajú na Slovensku. Od nových majiteľov máme veľmi dobré správy, všetky šteniatka sa rýchlo udomácnili a noví majitelia sa tešia z ich prítomnosti. Nás doma obšťastňuje už len HELEN, naša zlatá Helenka, je to mimoriadne vnímavé a kontakné šteniatko, už teraz skvelý spoločník, s veľkým záujmom o všetko čo sa okolo nej deje. Pre HELEN hľadáme aktívnych majiteľov, je veľmi vhodná na výcvik, výstavne sa ukazuje tiež veľmi perspektívne - má krásnu sučkovskú hlavu, s dlhými a výborne nasadenými ušami, krásne tmavé oko, pevnú a mocnú kostru s výborným uhlením končatín, pekný pohyb, ideálne nasadený a nesený chvost. S našimi hovawartkami si veľmi dobre rozumie, bude sa nám s ňou veľmi ťažko lúčiť... Foto z 9.-10. týždňa pridané tu 

15.10.2013 - Aktualizovaná váhová tabuľka vrhu "H" tu Foto z 8. týždňa pridané tu Sme veľmi potešení mimoriadnymi úspechmi otca našich terajších šteniatok - BONDa vom Gut Grone - minulý víkend na najdôležitejšej CACIB výstave v Nemecku v Dortmunde získal v triede šampiónov ohodnotenie výborný 1, CACIB, následne titul Najkrajší pes a BOB, týmto splnil podmienky pre titul "Bundessieger 2013" a tiež "VDH Jahressieger 2013", srdečne gratulujeme!!!

6.10.2013 - Dňa 28.9.2013 sa konala Klubová výstava Českého hovawart klubu, FELIX Aldeon sa umiestnil v triede mladých  so svojím páničkom na krásnom 3. mieste s ohodnotením výborný 3, v početne obsadenej triede - 13 psov v triede, rozhodovala pani Jana Svobodová. Máme veľkú radosť a gratulujeme!

Na stránke vrhu "H" sme aktualizovali váhovú tabuľku tu Foto zo 7. týždňa pridané tu

Onedlho sa blíži čas, keď začnú šteniatka odchádzať do nových domovov. Pre krásne plavé fenky HOLLY a HAPPY a pre čiernoznakatú fenku HELEN ešte hľadáme milujúcich majiteľov. Včera sme mali kontrolu vrhu, šteniatka všetko v pohode zvládli a všetky sú v poriadku. Neoficiálnu kontrolu šteniatok sme mali počas týždňa - šteniatko si bola u nás vybrať jedna z poradkýň chovu z nemeckého HZD klubu. Výber šteniatka bol veľmi náročný, všetky sú exteriérovo veľmi vydarené, čo sa týka pováh - hravé, nebojácne a bezprostredné. Po dlhom výbere sa nakoniec rozhodla, že si o 2 týždne príde k nám zobrať čiernoznakatú HONEY.

30.9.2013 - Na stránku vrhu "H" Aldeon  tu pridané aktuálne  váhy šteniatok zo 6. týždňa. Foto zo 6. týždňa pridané tu Tento týždeň nás okrem očkovania, čipovania čakajú návštevy budúcich majiteľov šteniatok, tiež absolvujeme kontrolu vrhu.

24.9.2013 - Na stránku vrhu "H" Aldeon  tu pridané aktuálne foto a váhy šteniatok z 5. týždňa.

17.9.2013 - Sme veľmi potešení účasťou a výborným umiestnením "našej" DORIS Aldeon, ktorá sa so svojím šikovným psovodom zúčastnila prvého Česko-Slovenského závodu v športovej kynológii (v KK Rybníček Brno) - v kategórii UPr2 obsadila krásne 2. miesto, srdečne gratulujeme! Na poli výstavnom je veľmi úspešný FOREST Aldeon "Zorro", opäť sa výborne predviedol na CAC dvojvýstave v nemeckom Krefelde 14.-15.9. - prvý deň v triede mladých obsadil 2. miesto s ohodnotením SG2, a druhý deň túto triedu vyhral s ohodnotením SG1. K získaniu Junior Šampióna Nemecka klubu RZV mu tak chýba už len jedno víťazstvo.  

15.9.2013 - Na stránku vrhu "H" Aldeon  tu pridané aktuálne foto a váhy šteniatok.

9.9.2013 - Čas rýchlo beží a šteniatka sa menia zo dňa na deň. Sú mimoriadne vnímavé a je radosť ich sledovať pri spoločných hrách. Slnečné časti dňa už trávime spolu vonku. Aktuálne váhy a foto z 3. týždňa si môžete pozrieť tu

Posledný augustový týždeň sa konal letný výcvikový tábor Slovenského hovawart klubu v areáli rekreačného zariadenia Drienok Mošovce, tentokrát sme sa zúčastnili len Špeciálnej výstavy SHK, na ktorej rozhodovala p. Maria Kerekes z Maďarska. S výsledkami sme veľmi spokojní, naša DJAMILA Aldeon v triede otvorenej vyhrala s veľmi pekným posudkom a ohodnotením výborná 1, CACDEENA Aldeon obsadila v tejto triede krásne 3. miesto s ohodnotením výborná 3. Zo psov reprezentovali našu chovateľskú stanicu CARUSO Aldeon, ktorý skončil v obsadenej triede otvorenej štvrtý s ohodnotením výborný 4 a v triede mladých sa predviedol FELIX Aldeon s ohodnotením veľmi dobrý. Všetkým majiteľom ďakujeme za reprezentáciu, gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a tešíme sa na ďalšie stretnutia. Paulínka spolu s Djamilou súťažili ešte v kategórii Mladý vystavovateľ a pes, kde obsadili krásne 2. miesto.

29.8.2013 - Všetky šteniatka už majú svoje mená - psík sa bude volať HUGO, plavé dievčence majú mená HAPPY a HOLLY, čiernoznakaté HONEYHELEN a HEIDI.

24.8.2013 - V sobotu 17.8.2013 naša BLEYS priviedla na svet krásny "dievčenský" vrh - narodilo sa jej 5 dievčeniec a k tomu 1 junák. Dnes majú šteniatka presne jeden týždeň, pekne priberajú a BLEYS sa o ne príkladne stará. Aktuálne váhy a foto si môžete pozrieť tu

15.7.2013 - Ultrazvukové vyšetrenie potvrdilo, že BLEYS čaká šteniatka. Termín pôrodu je okolo 16.8.2013, odber bude možný v polovici októbra. Bližšie v rubrike Šteniatka (Puppies)BERIEME ZÁZNAMY NA ŠTENIATKA.

11.7.2013 - Cez víkend 6.7.-7.7. sme sa s DJAMILOU zúčastnili dvojvýstavy MVP vo Veľkej Ide, oba dni získala v triede otvorenej ohodnotenie V1, CAC. V nedeľu sa na výstave zúčastnil aj CARUSO Aldeon v triede pracovnej s ohodnotením V1.

GERRY a GINO sa v nových domovoch rýchlo udomácnili. Nakoľko GINOV domov v Nemecku je až pri holandských hraniciach, rozhodli sme sa ho podviesť do Nemecka. Zobrali sme aj Djamilu, aby Ginovi bolo veselšie v aute. Túto cestu sme spojili s návštevou CARMEN, ktorá býva v južnej prímestskej časti Berlína. Na ďalší deň sme si naplánovali návštevu Berlína, je to mnohotvárne mesto, ktoré má čím očariť. Previezli sme sa aj loďou po rieke Spréve, v Nemecku nemajú žiadny problém so psíkmi na lodi, v reštaurácii, hoteli...:). V Berlíne sa nám veľmi páčilo, foto z Berlína si môžete pozrieť tu

24.6.2013 - Úžasná správa prišla z Nemecka - FOREST Aldeon "Zorro" na Klubovej výstave nemeckého hovawart klubu RZV v Hammelburgu 23.6.2013 obsadil vynikajúce 2. miesto v obsadenej triede mladých (10 psov v triede) s ohodnotením SG2, Res. Anw. Dt. Jug. Ch. VDH. Máme nesmiernu radosť !!!

23.6.2013 - Čas rýchlo letí a naši dvaja chlapci vyrástli. Za pár dní ich čaká odchod k novým majiteľom, ktorí ich už netrpezlivo očakávajú. Tento týždeň sme absolvovali očkovanie, čipovanie a cestu autom. Všetko nové zvládajú bez problémov a sme s nimi nadmieru spokojní. Obidvaja sú hraví, zvedaví a kontaktní. Sú pomocníci pri každej činnosti na dvore :-) Ani sa nám nechce veriť, že budú u nás už iba týždeň... po odchode nám budú určite nejaký čas chýbať. GERRY bude bývať na Slovensku neďaleko Zvolena. GINA čaká dlhá cesta na severozápad Nemecka. Aktuálne váhy a fotografie nájdete tu

Minulý víkend sme sa vybrali do Nemecka za posledným nápadníkom našej BLEYS. Čislo jedna na krycom liste bol BOND vom Gut Grone, mali sme ho možnosť vidieť v septembri 2012 v nemeckom Meisdorfe na zvode plemenníkov a na výstave, kde v triede otvorenej získal 3. miesto zo 41 psov. BLEYS si s BONDOM padli od začiatku do oka. 15.6. sa nám podarilo krytie a o mesiac sa na ultrazvuku uvidí, či bolo úspešné. Ak áno, budeme sa v auguste tešiť novým prírastkom do našej psej rodiny. Foto z našeho výletu do Nemecka tu

3.6.2013 - Máme tu dnes znova upršaný deň a tak viac času doplniť nové informácie. Začnem najstaršími - spoza rieky Moravy sme dostali pekný e-mail od majiteľov našej DORIS a tiež informáciu, že DORIS a jej psovod Aleš sa zúčastnili dňa 4.5.2013 Krakonošovho dogtrekkingu v kategórii muži 42 km a umiestnili sa na 2. mieste s časom 6hod. 42min. Srdečne gratulujeme! Ďalšiu výbornú správu máme od Lenky a CARUSA, ktorý sa zúčastnili Preteku Slovenského raja so zadaním skúšky BH, ktorú úspešne urobili. Máme veľkú radosť :-)

A teraz tie novšie - dňa 1.6. oslávila naša BLEYS 8. narodeniny, teší nás, že okrem tých šedivých chlpov na brade je stále v dobrej kondícii a prajeme jej, nech jej to ešte dlho vydrží! Dostala pekný darček k narodeninám aj od svojich potomkov v podobe výstavných úspechov: DEENA Aldeon sa zúčastnila v piatok 31.5.2013 na Celoštátnej výstave psov v Senci, v triede otvorenej získala V1, CAC a v nedeľu získala na MVP v Nitre v triede otvorenej V1, CAC, CACIB, BOB!!! DEENE a Ľubke k veľkému úspechu srdečne gratulujeme :-)

Výborná správa nám prišla z Nemecka od Chrissi, majiteľky FORESTA ("ZORRO"). S FORESTOM sa zúčastnila Špeciálnej Výstavy nemeckého klubu HZD v meste Hannover. V triede mladých získal FOREST ohodnotenie Veľmi dobrý 1, Čakateľ Junior Šampióna VDH a nakoniec bol vyhodnotený ako Najkrajší Mladý jedinec výstavy (psy, suky), rozhodca: Margit Bothur (DE). (Pre informáciu, v Nemecku v triede mladých známku Výborná neudeľujú.) Máme obrovskú radosť, pretože to bola jeho prvá výstava a nie hocijaká, ale rovno klubová špeciálka a FOREST sa tam rozhodne s takým výsledkom nestratil!!! Ďakujeme za reprezentáciu našej CH.s. V júni čaká FORESTA ďalšia klubová výstava nemeckého klubu RZV, tak držíme palce!

Dnes je presne deň, čo sa pred rokom našej BLEYS narodil Forest a jeho 8 súrodenci, všetkým prajeme len to najlepšie, hlavne pevné zdravie, aby sa im v živote všetko zlé vyhýbalo. Ich majiteľom prajeme s nimi len samé radosti. Sme radi, že sa o nich vzorne starajú a že su tí naj!

30.5.2013 - Šteniatka pekne rastú. Keď vykukne slniečko, vždy sú vonku. Na návšteve sme mali už niekoľkých zvedavcov ... Aktuálne fotografie a váhy nájdete tu 

14.5.2013 - Naši dvaja junáci už majú svoje mená - GINO a GERRY Aldeon, začínajú robiť prvé krôčky a otvárať očká. Tešíme sa ako sa pomaly rozbehajú. Máme za sebou 1. odčervenie. Aktuálne váhy a fotografie nájdete tu

V nedeľu 12.5.2013 sme sa s našou DJAMILOU zúčastnili v triede otvorenej Medzinárodnej výstavy psov v Košiciach v peknom prostredí parku  Barca, vybehali sme si výborný výsledok - výborná 1, CAC a nakoniec  medzi víťazmi ostatných tried(suky) aj CACIB. Posudzoval p. Harsányi z Maďarska, z tymto pánom sme sa stretli vo výstavnom kruhu po prvý krát a posudzoval naozaj dôkladne. DJAMI sa krásne predviedla, okrem pekného exteriéru ukázala svoj výborný temperament, ale aj kľudnú a vyrovnanú povahu.   V triede otvorenej psy získal CARUSO Aldeon V1, CAC a v triede mladých suky sa predviedla EMMA Aldeon s veľmi pekným posudkom a ohodnotením výborná 3 . Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej chovateľskej stanice!

9.5.2013 - Včera mali šteniatka týždeň, pri takom neobmedzenom množstve mliečka rastú doslava pred očami, sú z nich už poriadne kúsky (veď sú od Kuskov:) ... včerajšia váha bola 1450 g a 1340 g. Stránka G vrhu tu, budeme tam pridávať aktuálne fotografie a váhu šteniatok.

1.5.2013 - Dnes priviedla naša Binka na svet 2 šteniatka - sú to dvaja čiernoznakatí psíkovia, mimoriadne čulí a pohybliví, s váhou 612 g a 570 g. Podľa Binkinho "diétneho" bruška a sona u veterinára sme vedeli, že to nebude početný vrh. Dúfali sme ale, že ich bude viac ako dve... Tešíme sa, že sú zdraví a pôrod prebehol bez problémov. Pri početnejšom vrhu sme plánovali tento rok šteniatka len po Bine, nakoľko sa narodili len dve a nebudeme môcť uspokojiť všetkých záujemcov o šteniatko z našej chovateľskej stanice, rozhodli sme sa uskutočniť posledný vrh s našou mimoriadne úspešnou BLEYS. Máme schválených troch povahovo a exteriérovo výborných krycích psov v Nemecku. Každú chvíľu čakáme háranie, šteniatka by sa mali narodiť v júli.

Minulý týždeň sme mali dosť vyťažený - pripravovali sme sa s našou DJAMILOU na bonitáciu na Jarnom výcvikovom tábore Slovenského hovawart klubu, ktorý sa konal v peknom prostredí kempu Tilia v Dolnom Kubíne. DJAMILA bonitáciu v nedeľu 28.4.2013 úspešne zvládla s najlepším možným bonitačným kódom povahy AAA. 27.4.2013 sa konala Klubová výstava SHK, rozhodovala veľmi príjemná a skúsená dlhoročná chovateľka a rozhodkyňa pre plemeno hovawart p. Gabriele Stastny z Rakúska. V triede mladých nás reprezentovali EDDIE a EMMA Aldeon - EDDIE s bezchybným posudkom dostal ohodnotenie VD, dôvodom zníženia známky bolo jeho správanie počas kontroly semenníkov a chvosta, trošku to trvalo... na tom sa dá samozrejme popracocať. EMMA dostala s veľmi pekným posudkom známku Výborná. V triede otvorenej bodoval náš CARUSO Aldeon a vybehal si výsledné ocenenie V2, r. CACDJAMILA a DEENA sa predstavili po prvýkrát v triede otvorenej - boli tam najmladšie, obidve dostali známku Výborná a naša DJAMILA s poradím Výborná 4BLEYS nastúpila v triede víťazov, po dlhom behaní v kruhu BLEYS mesiac pred svojimi ôsmymi narodeninami vyhrala triedu víťazov, V1, CAC. Nakoniec spomedzi všetkých najlepších súk získala BLEYS veľmi hodnotné ocenenie - Klubový víťaz SHK 2013 a Čakateľ šampióna IHF. BLEYS aj napriek tomu, že bude mať o mesiac osem rokov, stále behá ako za mladých čias, je vytrvalá, vyniká krásnym priestranným a plynulým pohybom... o všetkom svedčí veta pani rozhodkyne, ktorá nám navždy utkvie v pamäti..."Toto je suka hodna tohto plemena." V súťaži chovateľských staníc naše čiernoznakaté trio - DJAMILA, DEENA a CARUSO obsadili 2. miesto. Paulínka s Djamilou súťažili ešte ako mladý vystavovateľ a pes, kde skončili na 2. mieste.

29.3.2013 - Včera sme boli s Binou na sono vyšetrení, ktoré potvrdilo, že čaká šteniatka. Šteniatka sa narodia koncom apríla a odber bude možný koncom júna.

23.3.2013 - Dňa 21.3.2013 sme s našou DJAMILOU na Veterinárnej klinike v Trnave absolvovali dve zdravotné vyšetrenia, ako prvé vyšetrenie očí (na choroby oka), ktoré dopadlo v poriadku - bez nálezu a potom dlho očakávané RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kľbov. Aj toto druhé vyšetrenie dopadlo pre nás úspešne a pán doktor vpísal do Preukazu pôvodu výsledok DBK (HD) A/A a DLK (ED) 0/0 a poznamenal, že kľby sú ako z učebnice a zároveň nám poprial, nech tak dobre robíme náš chov aj ďalej. Po DEENE, DORIS a DORROVI, je naša DJAMILA už 4. pes z vrhu D, ktorý má zdravé kľby, máme z toho veľkú radosť. Tiež naše dve dievčatá vo Švédsku  DALILU a DESIREE čaká RTG vyšetrenie kľbov, tak im držíme palce, aby im to dopadlo tak dobre ako nám. DJAMILU, teraz po úspešných zdravotných testoch čaká ešte bonitácia (skúška povahy a posúdenie exteriéru) a až potom, keď to úspešne zvládne, stane sa z nej chovná suka, vhodná pre ďalší chov. Veríme, že aj túto druhú časť úspešne zvládne.

3.3.2013 - "naša" užasná DORIS v sobotu 23.2.2013 v Jeseníkách urobila skúšku RH-LE (skúška spôsobilosti záchranného psa - lavíny).
Taktiež absolvovala RTG vyšetrenie na HD, ED a výsledok od MVDr. Ekra je HD A/A, ED 0/0. Máme neskutočnú radosť, posielame jej a páničkom veľkú gratuláciu a poďakovanie!!!

Zo Slovinska sme dostali tiež výbornu správu - DORRO Aldeon absolvoval RTG vyšetrenie kľbov s výsledkom HD A, Tomažovi a Dorrovi srdečne gratulujeme !!!

7.2.2013 - V nedeľu 24. februára bola naša BINA nakrytá v Nemecku plemenníkom AKIM von Hohenleina. 

Do Nemecka sme vycestovali v sobotu 23.2. o šiestej hodine ráno na 1200 kilometrovú trasu cez Poľsko až do nemeckého mesta Lennestadt. Bolo síce zamračené, ale nesnežilo, takže cesta Poľskom nám ubiehala celkom dobre, no posledných 50 kilometrov pred hranicami s Nemeckom sa počasie začalo rapídne meniť, začalo snežiť a cesta sa nám výrazne spomalila. Keď sme prišli do Nemecka, počasie sa ešte zhoršilo, začalo silno snežiť, celým Nemeckom sa prehnala snehová kalamita a diaľnica bola pokrytá piatimi centimetrami snehu. Začali sa tvoriť kolóny a naše tempo sa spomalilo, začali pribúdať dopravné nehody, takže pôvodná predpokladaná 11 hodinová cesta sa zmenila na 14 a pol hodiny. Len cestou Nemeckom sme zaregistrovali 12 dopravných nehôd. Celú cestu sme spravili len s tromi prestávkami, do Lennestadtu sme prišli o 20,30 a boli sme radi, že sme šťastlivo dorazili a ubytovali sa. Po príchode nás privítala milá majiteľka Akima, ktorá nám zariadila ubytovanie. Dohodli sme sa, že sa stretneme v nedeľu a pokúsime sa o krytie, večer sme už nemali síl. Aj keď sme dorazili do cieľa, ešte sme si stále neboli istí, že sa nám krytie podarí, pretože za Akimom mala prísť na krytie aj sučka z Nemecka, ktorej vyšiel rovnaký termín ako nám, so sučkou boli už v sobotu, ale krytie sa nepodarilo, mali prísť znova v nedeľu. Pokiaľ by im to vyšlo, museli by sme cestovať ďalších 260 km za ďalším schváleným krycím psom, lebo v nedeľu bol najvyšší čas na krytie aj pre nás. Nemecká fenka bola však trocha problematická, krytie s Akimom ani v nedeľu neprebehlo, zato to naše krytie sa podarilo. Bina a Akim si padli do oka, po začiatočnej naháňačke a vzájomnej náklonnosti došlo k spojeniu bez problémov, Bina bola ukážková. Mali sme tak ako pani majiteľka veľkú radosť, Bina sa veľmi páčila, na naše veľké prekvapenie nám pani majiteľka Akima povedala, že by chcela čiernoznakatého psíka pre svojho priateľa. Akim je už v poradí šiesty hovawart, ktorého je pani Christel majiteľkou. Momentálne okrem Akima má doma aj jeho nevlastného brata, o 2 roky mladšieho Bojana, z tej istej chovateľskej stanice ako Akim. Obidvaja sú priateľskej vyrovnanej povahy a veľmi dobre medzi sebou vychádzajú. S oboma majiteľka navštevuje cvičák, s Akimom má spravený aj slušný počet skúšok, z posledných to je IPO1 a tento rok sa chystá na FH3, IPO2 a taktiež IPO3. Je neuveriteľné s akou chuťou to pani majiteľka všetko robí s ohľadom na jej vek, klobúk dole :-) Povedala nám, že Akima to veľmi baví, je to talent, rýchlo a rád sa učí, je radosť pracovať s ním. Akim má už za sebou v Nemecku 3 krytia, prvých 8 potomkov z ch.s. vom Holter Berg majú všetci RTG vyšetrenia s výsledkom HD A, minulý rok mal Akim veľmi pekný vrh vo Fínsku v chovateľskej stanici Hayaklause (ch.s. s dlhoročnými skúsenosťami), práve tieto šteniatka ma veľmi oslovili, takže odvtedy sme po Akimovi pokukovali. Ak všetko dobre dopadne, tak šteniatka by sa mali narodiť približne okolo 28.4.2013. O mesiac budeme múdrejší po ultrazvukovom vyšetrení. Do Lennestadtu pricestovala aj majiteľka nášho Foresta ("Zorro") aj s dvoma francúzskymi buldočkami Archiem a Casperom. Býva 120 km od Lennestadtu, sme veľmi radi, že sme sa stretli a strávili spolu pekné chvíle na prechádzke v prírode. Forest je veľmi priateľský a poslušný pes, hneď ako vyskočil z auta nás spoznal a radoval sa. Vyrastá z neho veľký, silný a príjemný pes. Vo veku osem a pol mesiaca meria 69cm a váži 37kg. Foto

Photo Lennestadt click here

BLEYS, BINA, DJAMILA - Winter 2012/13 click here

Litters Aldeon click here

31.1.2013 - Zo Slovinska od majiteľa DORRA Aldeon nám prišla úžasná správa - koncom decembra 2012 Tomaž s DORROM spravili úspešne skúšku B-BH (poslušnosť a ovládateľnosť psa v meste). DORRO bol tiež vyhlásený za najlepšieho psa v skupine. Máme z toho veľkú radosť a zo srdca gratulujeme.   

30.1.2013 - Dňa 26.1.- 27.1.2013 bola otvorená tohtoročná výstavná sezóna Medzinárodnou výstavou psov v Trenčíne. Hovawarti nastúpili v nedeľu 27.1. a tejto akcie sme sa zúčastnili aj my s našou najmladšou DJAMILOU, vystavovali sme v triede strednej s výslednou známkou výborná 2, res.CAC, s pekným posudkom: výborne stavaná suka s veľmi peknou hlavou, pevný chrbát, trošku šikmé kríže, výborná hľbka hrudníka, dobré predhrudie, výborne zauhlená, dobrý pohyb. Posudzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková.  Našu ch.s. reprezentovala aj jej sestra DEENA Aldeon, ktorá súťažila v triede otvorenej s výsledkom V1, CAC, r.CACIB s krásnym posudkom. DEENA touto výstavou splnila podmienky na udelenie titulu Slovenský Šampión krásy mladých, k čomu zo srdca gratulujeme.

18.1.2013 - Dávno sme neaktualizovali našu stránku, akosi v poslednej dobe viac aktualizujeme informácie na Facebooku :), takže je najvyšší čas napísať aj na stránku, čo máme nové asme zažili s našimi štvornohýmí, ale i dvojnohými priateľmi. 

Koncom roka 2012 (26. a 28.12) bol opäť  u nás na dvore "náš" FREDDY, ktorý nás prišiel navštíviť so svojou milou rodinkou. Strávili sme spolu pekné chvíle, či na spoločnej vychádzke, ale aj u nás doma pri debate. FREDDY mal v tom čase 7 mesiacov a vyrastá z neho veľmi pekný a veľmi nádejný plavý pes s priateľskou a veľmi milou povahou. Po príchode k nám, myslím, že spoznal svoje prostredie, v ktorom vyrastal a aj s nami sa s veľkou radosťou zvítal. Mamina Bleys a jeho dve sestry Bina a Djamila ho po krátkom čase a po vyjasnení si istých psích pravidiel prijali do svojej smečky, čo FREDDY veľmi inteligentne pochopil. FREDDY doma pravidelne navštevuje cvičák a má k jeho veku pekne zvládnutú poslušnosť a  tiež výborne zvládnutú socializáciu, za čo sme majiteľom veľmi vďační. V tomto usilí však treba  pokračovať  a nepovoľovať, byť hlavne dôsledný, keďže je pes v čase puberty. V januári sa s FREDDYM opäť stretneme na jeho prvej výstave v Trenčíne, veľmi sa tešíme.

Dňa 30.12. 2012 oslávili naši prví odchovanci ARCUS a ALIZE svoje okrúhle 5.  narodeniny, ako ten čas rýchlo letí...  teší nás, že sú zdravotne v poriadku a budeme radi, keď to tak ostane ďalej po dlhé roky.

Silvester 31.12.2012 a tiež Nový rok sme strávili u nás doma spolu s rodinkou "nášho" CARUSA, teda aj  s Carusom. Tiež nás na Silvestra navštívili naši priatelia a majitelia "nášho" CORRANA a spríjemnili nám Silvestrovský večer.  Na Nový rok bolo u nás krásne počasie a tak sme si spolu vyrazili na túru do Kvačianskej doliny a na Veľké Borové. Myslím, že po vianočných sviatkoch nám to prišlo vhod a  pekný deň sme ešte zavŕšili  výbornou saunou v kúpeľoch Lúčky.

V dňoch 5.- 6. 1 . 2013 sme zorganizovali výlet na východné Slovensko - boli sme navštíviť naše prvé "šteniatka" po Binke. V piatok sme dorazili k EDDIEMU, ktorý býva neďaleko Trebišova. EDDIEHO sme naposledy videli, keď mal 2 mesiace, teraz má 10 mesiacov  a za ten čas z neho vyrástol poriadny 40-kilový junák. Keď sme k nemu dorazili, spoza plota si nás premeriaval, chviľu rozmýšlal, že asi odkiaľ nás pozná :), len čo sme vstúpili k nemu do dvora rýchlo si spomenul a zmenil sa zas na malé šteniatko. Na výlet sme zobrali našu najmladšiu Djamilu, takže EDDIE mal o zábavu postarané. Ďakujeme jeho  majteľom za milé privítanie. Z EDDIEHO vyrastá pekný stredne plavý pes s pekne modelovanou psou hlavou, silnej kostry, má pevný rovný chrbát, tiež silné a rovné končatiny a je plnochrupý. Čo sa týka povahy, je to priateľský, kontaktný a hravý pes, aj napriek tomu, že je tiež v pubertálnom období sa s ním dobre pracuje. Taktiež navštevuje cvičák a má slušne zvládnutú poslušnosť, pri správnom vedení a dôslednosti pri výchove je na najlepšej ceste, aby sa z neho stal správny hovawart.

Na spiatočnej ceste sme potom navštívili EMMU a jej rodinku. EMMU sme už  navštívili v júli, tá nás spoznala hneď, ako sme prišli a s veľkou radosťou nás privítala. Z EMMY vyrástla krásna čierna sučka, má pekne modelovanú hlavu, je silnej kostry, má pevný rovný chrbát, tiež silné a rovné končatiny a je plnochrupá. Má krásnu sýto tmavočiernu farbu srsti s výbornou štruktúrou. Čo sa týka povahy, podľa slov majiteľky je na prechádzkach priateľská, nekonfliktná k luďom a iným psom. Je tiež hravá, čo predviedla s našou Paulínkou. EMMA navštevuje cvičák v Košiciach. Ďakujeme majiteľom EMMY a EDDIEHO za vzornú starostlivosť. Z obidvoch máme veľmi dobrý pocit, čo sa týka exteriéru aj povahy, má to pre nás veľký význam, že si takto môžeme vyhodnotiť potomkov po Bine, nakoľko sa pripravujeme s našou Binou na druhé krytie, snáď niekedy vo februári 2013.

Pre Binu sme po dlhom hľadaní našli dvoch výborných psov v krajine pôvodu hovawarta - v Nemecku. Momentálne čakáme na krycie povolenie z DE. 

Aby sme nezabudli - naša BINA a jej B-čkoví súrodenci oslávili 12.1.2013 svoje 4. narodeniny, podĺa správ od majiteľov sú všetci v poriadku.

Pravidelne dostávame informácie a foto zo zahraničia od majiteľov šteniatok z vrhu F po Bleys. Niektorí už majú za sebou prvé výstavy, iní sa chystajú. FLASH, ktorý býva v Nórsku, sa zúčastnil 2 výstav a bol 2 x Best puppy, FELIX v ČR na MVP v Brne v decembri bol veľmi nádejný. "Naše" 4 dievčatá (DALILA, DESIREE, FATIMA a FANTASY) vo Švédsku sa majú výborne, užívajú si nádhernú švédsku zimu.  Fotografie doplníme neskôr.