Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

30.12.2014 - Blíži sa koniec roka, takže je najvyšší čas informovať o nedávnych udalostiach. Pred Vianocami sme našli milujúci domov pre psíka IRWINA. Bude bývať v rodine, kde už s plemenom hovawart majú skúsenosti. Veríme, že novej rodine bude robiť takú radosť ako nám doma. Teší nás, že býva neďaleko v Ružomberku, takže sa s ním budeme určite častejšie stretávať.

Dnes je už sedem rokov, čo sa v našej chovateľskej stanici narodili prvé šteniatka, vrh "A". BLEYS sa 30.12.2007 narodili dva šteniatka - ARCUS a ALIZE - obidvaja nám robili a robia veľkú radosť. ALIZE a ARCUS, prajeme všetko najlepšie k dnešným 7. narodeninám!!!

16.10.2014 - Hľadáme milujúcu rodinu pre plavého psíka menom IRWIN, psík je s veľmi pekným exteriérom s ideálnou plavou farbou, s milou a kontaktnou povahou, veľmi vhodný aj do rodiny s deťmi. IRWIN je výborne socializovaný, zvyknutý na cestu autom, pravidelne chodíme spolu do prírody, do mesta. Je už kompletne zaočkovaný, je možné navštíviť aj cvičák. Radi Vás privítame na nezáväznej návšteve. Sme radi, že sa nám podarilo nájsť domovy pre naše ostatné šteniatka. Mladý psík CHICO išiel k veľmi milej rodine do Belgicka, kde mali v minulosti už dvoch hovawartov. ILIANA a IVANHOE odcestovali do Talianska, majitelia sú skúsení chovatelia tohto plemena, o to viac si cenníme, že sa rozhodli pre šteniatko z našej chovateľskej stanice. INNES "Nesi" odcestovala so svojou novou milou rodinkou do Bulharska, kde vyplní miesto po sučke bernského salašníckeho psa. Veríme, že sa bude všetkých výborne dariť a budú svojim majiteľom prinášať veľa radosti a zábavy. Tešíme sa na správy a fotografie z nových domovov :)

22.9.2014 - Ubehol nám ďalší mesiac. Koncom augusta odišla do svojho nového domova ISABELLA, bude bývať v Poľsku taktiež v rodine kde majú hovawarta. Naplno si užívame ešte prítomnosť  štyroch šteniatok z "I" vrhu. Pre čiernoznakatého psíka menom IVANHOE a blonďáka IRWINA a pre čiernoznakaté sučky - INNES a ILIANA - hľadáme milujúce rodiny. Tiež hľadáme milujúcu rodinu pre psíka z "Ch" vrhu Aldeon - psík sa volá CHICO, je veľmi vydarený exteriérovo aj povahovo, pravidelne s ním chodíme na cvičák, je výborne socializovaný, veľmi učenlivý, ovláda základnú poslušnosť, k ostatným psom sa javí nekonfliktný. Radi Vás privítame na nezáväznej návšteve. Aktuálne foto šteniatok nájdete vo Fotoalbume v rubrike Víkendové foto 20.-21.9.2014. 

25.8.2014 - Dnes od nás odišla do nového domova IBBIE. Bude bývať v Česku v rodine, kde už majú hovawartku. Naše slniečko nám bude veľmi chýbať, novým majiteľom prajeme veľa radosti a zábavy s ňou.

Pre záujemcov o šteniatka máme stále voľných psíkov a sučky, v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, nezáväzná návšteva vítaná.

Dňa 17.8.2014 sa DEENA Aldeon zúčastnila Medzinárodnej výstavy psov v Bratislave, posudzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková. DEENA vyhrala triedu šampiónov a nakoniec aj celú výstavu - získala ohodnotenie výborná 1, CACIB, BOB. Srdečne gratulujeme a tešíme sa z úspechu!

17.8.2014 - Dnes oslavujú svoje 1. narodeniny "naše šteniatka" z "H" vrhu, prajeme im všetko najlepšie, hlavne pevné zdravie, ich majiteľom prajeme veľa zábavy s ich štvornohými kamarátmi. Cez víkend odišli do svojich nových domovov IRIS a IZARA, IRIS na Moravu a IZARA do Nemecka, obidve budú v rodine, kde už majú hovawarta, nudiť sa rozhodne nebudú, prajeme im všetko najlepšie. Na svoju budúcu rodinu u nás ešte čakajú dvaja psíkovia - čiernoznakatý krásavec IVANHOE, plavý pohoďák IRWIN a dve čiernoznakaté sučky - INNES a ILIANA, foto vo Fotoalbume.

10.8.2014 - Tento týždeň absolvovali šteniatka očkovanie, čipovanie (pani veterinárka bola z nich nadšená:) a kontrolu vrhu, úspešne sme to zvládli, všetky šteniatka spĺňajú štandard plemena a nevyskytujú sa žiadne anomálie. Včera od nás ako prvá odišla do nového domova INNIE, bude bývať na Slovensku u veľmi sympatickej rodinky, ktorá už má skúsenosť s chovom hovawarta, tak jej prajeme pohodový život a jej majiteľom veľa radosti z nového člena rodiny.

24.7.2014 - U nás doma na záhrade je poriadne veselo - šteniatka z "I"-čkového vrhu objavujú všetky zákutia záhrady a celý deň už trávia vonku. Sú veľmi milé a majú neskutočne múdre pohľady :) Okrem maminkinho mliečka papajú už aj granulky, zo začiatku im moc nechutili, ale postupne prichádzajú na to, že aj niečo iné je dobré okrem mliečka. Pridali sme aktuálne foto a váhy z 5. týždňa Vrhu "I" tu Tento víkend očakávame viacero návštev šteniatok, ale stále máme ešte voľné šteniatka - sučky aj psíkov.  

Popri "I"-čkových šteniatkach nám povyrástla aj naša CHARLOTTE "Lotta" a CHICO. Obidva sú poriadna "dvojka" a rozhodne sa nenudia. Okrem pravidelnej socializácie v meste a na cvičáku sme boli v nedeľu vyskúšať aj vodu a vyzerá byť, že obidvaja budú radi plávať, podarilo sa im už spraviť aj pár záberov:) Pre CHICA stále hľadáme tú správnu rodinu, ovláda už základnú poslušnosť, na cvičáku sa javí priateľský a nekonfliktný ku psom, dajú sa s ním už podniknúť kratšie výlety do prírody, k vode ... čo je výhoda oproti malému šteniatku. Aktuálne foto CHICA je vo Fotoalbume.

11.7.2014 - Pred pár dňami k nám dorazila správa z Nemecka -  HONEY Aldeon sa zúčastnila svojej prvej výstavy - Špeciálna výstava v Meisdorfe, dňa 6.7.2014. Zvíťazila v triede mladých suky a získala svoj prvý titul CAJC a potom titul Najkrajši mladý hovawart výstavy (spolu psy, suky). Veľmi sa z úspechu tešíme a srdečne gratulujeme!

1.7.2014 - Pre krásneho a šikovného čiernoznakatého psíka menom CHICO Aldeon hľadáme milujúcu rodinu. Psík je už kompletne zaočkovaný, začipovaný, výborne socializovaný, bezchybný, typický predstaviteľ plemena. Je zvyknutý na cestu autom, "parťák" našej CHARLOTTE "Lotta" :-), pravidelne chodíme spolu do prírody, do mesta a teraz po kompletnom očkovaní aj na cvičák. Obidvaja sú odvážni - či v pešej zóne, či pri rušnej cestnej premávke, sú kľudní a rozvážni, všetky nové situácie zvládajú bez problémov. Doma na záhrade sa spolu úžasne vynaháňajú. Trénujeme poslušnosť. Do Fotoalbumu pridané foto - CHICO a CHARLOTTE v meste a v prírode. 

Z Čiech sme dostali výbornú správu - HEIDI Aldeon vyhrala triedu mladých na Národnej výstave Klatovy, 29.6.2014, a získala ohodnotenie výborná 1, CAJC. Víkend predtým sa zúčastnila Medzinárodnej výstavy psov v Brne, kde skončila v triede mladých druhá s ohodnotením výborná 2. Veľkú radosť máme v Čechách z DORIS Aldeon, so svojím šikovným psovodom vybojovala 1. miesto na Intercupe Humanity v kategórii FL-A. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!!!

26.6.2014 - V utorok 18.6.2014 priviedla naša BINA na svet šteniatka - narodilo sa jej 7 sučiek (všetky čierne so znakmi :) a 2 psíkovia (1 čierny so znakmi, 1 plavý). Pôrod bol absolútne bezproblémový - pri počte 9 šteniatok trval necelé 4 hodiny. Bina sa o šteniatka príkladne stará a šteniatka pekne priberajú. Prvé fotografie, pôrodné váhy a aktuálne váhy vo veku 1. týždňa si môžete pozrieť na stránke Vrhu "I" tu 

16.6.2014 - Včera sa konala Klubová výstava švédskeho hovawart klubu, zúčastnili sa jej naše dve odchovankyne - sestry našej DJAMILY - DESIREE "Dezz" a DALILA "Elda". Dievčatá naozaj zabojovali, DESIREE sa stala 2. najkrajšou sukou výstavy a DALILA bola 4. najkrajšou sukou výstavy. Na prvom mieste sa umiestnila suka z Fínska, takže Dezz bola najlepšou švédskou sukou pôvodom zo Slovenska :-) Ďakujeme majiteľom Dezz a Eldy sa reprezentáciu našej chovateľskej stanice a pozdravujeme naše výnimočné dievčatá.

10411270_10152495716619551_546862377102210833_n.jpg

 

V sobotu sme vyprevadili do nového domova našu čiernu krásavicu CHERRY, jej novým domovom je Nemecko. CHERRY vyplní miesto po plavej fenke hovawarta, teší nás, že majitelia už majú s týmto plemenom skúsenosti a veríme, že si CHERRY rýchlo zvykne na novú rodinu a budem im robiť radosť, tak ako robila nám. Posledné foto s CHERRY na rozlúčku...:(

 

024.jpg

31.jpg

     zľava - CHARLOTTE, CHERRY a CHICO

 

Pre čiernoznakatého psíka CHICA stále hľadáme milujúcu rodinu.

7.6.2014 - Dnes aj u nás na Liptove bolo nádherné letné počasie, so šteniatkami sme sa vybrali k Liptovskej Mare. Voda sa im veľmi páčila, dokonca stihli nacvičiť aj pár záberov :) Foto z výletu na Liptovskú Maru nájdete v rubrike Fotoalbum.

6.6.2014 - V piatok 30.5.2014 sa konala Národná výstava psov v Senci, "naša" DEENA Aldeon predviedla svoje kvality a vyhrala triedu šampiónov a potom aj súťaž o najlepšiu suku plemena - získala ocenenie výborná 1, CAC, BOS. Rozhodovala p. Terézia Gargušová, skúsená rozhodkyňa pre plemeno hovawart. Deene a majiteľke Ľubke srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

Za riekou Moravou nám veľkú radosť robí "naša" DORIS Aldeon, v súťaži o Najlepšieho pracovného hovawarta českého hovawart klubu za r. 2013 sa podelila o 3. a 4. miesto s počtom bodov 370, kompletné výsledky si môžete pozrieť tu
Doris je prvým psom svojho pána a je obdivuhodné, čo spolu dokázali. Sme na nich hrdí, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za reprezentáciu za riekou Moravou.

V utorok 3.6.2014 sme vyprevadili na letisko do Krakova nášho čierneho medvedíka CHARISA Aldeon, jeho novým domovom je Nemecko. Bude v tých najlepších rukách, pri majiteľke "našeho" FORESTA Aldeon "Zorro". Charisovo nové meno bude "Gaucho", čo znamená v španielčine kovboj. Gaucho si bude určite so svojím strýkom Zorrom dobre rozumieť, Zorro má úžasnú povahu, pre malého Gaucha bude tým najlepším vzorom.

Pre čiernoznakatého psíka menom CHICO hľadáme ešte milujúcu rodinu. Je to veľmi milý psík, vnímavý, kontaktný, vďačný za každú pozornosť. Je vhodný do rodiny s deťmi. Vyniká výbornou anatómiou, je veľmi pekne uhlený a má krásny priestranný pohyb. Znaky má veľmi pekne utvorené a umiestnené, má veľmi peknú psiu hlavu, tmavohnedé oči. Je vhodný na výstavy, výcvik a samozrejme ako príjemný rodinný spoločník a ochranca.

23.5.2014 - Minulý víkend sa 17.5. konala Klubová výstava Českého hovawart klubu. Našu chovateľskú stanicu zastupovala v triede dorastu, suky, HEIDI Aldeon, s veľmi pekným posudkom sa umiestnila na 3. mieste s ohodnotením veľmi nádejná 3. V triede strednej, psy, nastúpil FELIX Aldeon, v početne zastúpenej triede (11 psov) obsadil krásne 2. miesto s ohodnotením výborný 2, r.CAC. Majiteľom ďakujeme a srdečne gratulujeme. V triede mladých nastúpil aj potomok "našej" ALIZE Aldeon - BAGHIR Scorteus Mons, v triede bolo 20 psov, BAGHIR skončil na veľmi peknom 4. mieste s ohodnotením výborný 4. U nás doma na dvore nás svojou energiou obšťastňuje naša CHARLOTTE "Šarlot" "Lotta". Pre čiernoznakatého psíka menom CHICO a pre čiernu fenku CHERRY hľadáme ešte milujúcu rodinu.

18.5.2014 - Ani sme sa nenazdali ako zbehli dva mesiace a nastal čas na odchod šteniatok do nových domovov. Cez víkend od nás odišli do nových domovov CHARLIE, CHLOE a CHUCK, všetci traja ostávajú na Slovensku, veríme, že budú svojim majiteľom robiť len radosť. Tento týždeň od nás odchádza čiernoznakatá šikovnica CHOCOLATE, má pred sebou dlhú cestu do Holanska a potom sa rozlúčime s našim maznáčikom čiernym psíkom CHARISom, ktorý pôjde do Nemecka. Čiernoznakatú CHARLOTTE sme si veľmi obľúbili, očarila nás svojou povahou a tiež exteriérom, plánujeme si ju nechať doma. Pre čiernoznakatého psíka menom CHICO a pre čiernu sučku CHERRY hľadáme ešte milujúcu rodinu. Fotogalériu zo 7. a 8. týždňa života šteniatok nájdete tu Aktualizovali sme hmotnostnú tabuľku na stránke Vrhu "Ch" tu

V júni očakávame šteniatka z vrhu "I" Aldeon vo farbe plavej a čiernoznakatej, matkou šteniatok bude naša BINA  Aldeon a otcom impozantný čiernoznakatý pes z Poľska TOTUS TUUS Hovki Lusi  BERIEME ZÁZNAMY PRE ZÁUJEMCOV O PLAVÉ A ČIERNOZNAKATÉ ŠTENIATKA, termín predpokladaného narodenia šteniatok je 18.6.2014, k odberu budú v polovici augusta 2014.  

7.5.2014 - Šteniatka krásne rastú, máme za sebou niekoľko jázd autom, na dvore ich všetko zaujíma. Dnes sme sa boli očkovať a čipovať, všetci to bez problémov zvládli a za vzorové správanie u veterinára boli aj pochválené :) Do fotoalbumu sme pridali foto zo 6. týždňa tu Tento týždeň nás čaká ešte kontrola vrhu.

5.5.2014 - Posledný aprílový týždeň sme sa zúčastnili Jarného výcvikového tábora SHK, z našich odchovancov boli na tábore DEENA, EDDIE, FREDDY a GERRY. V nedeľu 4.5. úspešne prešli bonitáciou DEENA a CAROLINE Aldeon, Zvod mladých splnil GERRY Aldeon. V sobotu 3.5. sa konala Klubová výstava SHK, rozhodoval p. Stefan Damer z Nemecka. "Aldeoni" sa umiestnili nasledovne: PSY, trieda mladých - GERRY Aldeon, výborný 4, trieda stredná - FREDDY Aldeon, veľmi dobrý 4, trieda otvorená - EDDIE Aldeon, veľmi dobrý. SUKY: trieda otvorená - CAROLINE Aldeon, výborná 1, CAC, trieda víťazov - ALIZE Aldeon, výborná 2, r. CAC, DEENA Aldeon - výborná 4. Srdečne gratulujeme!!!

18.4.2014 - Šteniatka majú už 4 týždne. Dnes prvýkrát boli vonku a už stihli všetko na záhrade preskúmať! Pekne papajú už aj granulky, veľmi im chutia. Všetci sú prítulní a veľmi zvedaví. DJAMI má stále dostatok mliečka, takže pekne priberajú.

Dnes oslavuje naša DJAMI a jej súrodenci z D vrhu svoje 3. narodeniny. Všetkým srdečne gratulujeme a prajeme pevné zdravie a pohodový život v spoločnosti ich milujúcich majiteľov!!!

12.4.2014 - Šteniatka mali vo štvrtok 3 týždne. 4. apríla absolvovali prvé odčervenie. Už majú otvorené očká a navzájom sa hrajú. Veselo pobehujú po štyroch nôžkach, síce ich ešte občas trochu "preváži" a skotúľajú sa na zem. Djami sa o nich príkladne stará a je z nej skvelá matka. Sú z nich deň čo deň väčšie gule. Na stránku Vrhu "Ch" tu sme pridali portréty šteniatok vo veku 3 týždne a aktualizovali váhovú tabuľku.

3.4.2014 - Dnes majú šteniatka 2 týždne. Veľmi pekne priberajú, Djami má dostatok mliečka a to je pre nich momentálne to najdôležitejšie. Pomaly už začínajú otvárať očká. Na stránku Vrhu "Ch" tu sme pridali portréty šteniatok vo veku 10 dní a aktualizovali váhovú tabuľku.

23.3.2014 - Vo štvrtok 20.3.2014 v poobedných až večerných hodinách priviedla naša DJAMI na svet šteniatka - narodili sa jej 4 psíkovia (3 čierni so znakmi, 1 čierny) a 4 sučky (2 čierne so znakmi, 2 čierne). Je to pekný vyrovnaný vrh, pôrodná váha šteniatok bola od 510 do 598 g, čiernoznakatí majú pekne vytvorené znaky. Sme radi, že sú vo vrhu aj čierne šteniatka, Arminova stará mama bola nádherná čierna suka AYRIN z Pomezí, Šampiónka IHF (International Hovawart Federation), tak ak sa čierne šteniatka podajú aj na ňu, budeme veľmi spokojní. V celom vrhu sa nevyskytujú žiadne biele znaky. Pôrod bol bez problémov a Djami sa o šteniatka príkladne stará. Aktuálne váhy a foto môžete sledovať na stránke Vrhu "Ch" tu

14.3.2014 - Ani sme sa nenazdali a máme takmer polovicu marca za sebou a zároveň naša Djamilka má pred sebou už len posledný týždeň tehotenstva. Tehotensto znáša bez problémov, tak veríme, že aj svoj prvý pôrod zvládne v pohode. Budúci víkend sa budeme už tešiť z malých Aldeonov. V nedeľu 9.3.2014 sme sa stretli s Helenkou na cvičáku a znova sme sa z nej vytešili, pekne sa vyvíja a vyrastá z nej veľmi milá a priateľská sučka, ktorá sa rada spriatelí pokiaľ je to možné aj s inými psíkmi.

 

Po obede sme sa vybrali do Martina navštíviť HAPPY, videli sme ju po prvý krát ako od nás odišla. Je od nás preč takmer 5 mesiacov, aj napriek tomu nás milo privítala, proste bola "happy" tak ako aj my. Vyrastá z nej veľmi príjemná, typická hovawartia sučka. Sme radi, že  sme si užili pekný deň s našimi poslednými šteniatkami.

Tiež máme nové informácie z ČR od našej HEIDI, jej majitelia sa s ňou zúčastnili jej prvej výstavy,  DUO CACIB Brno v triede dorastu, v sobotu získala známku VN2 - rozhodca p. Adlt, v nedeľu už stála na najvyššom stupienku so známkou VN1 - posudzovala p. Svobodová. Z oboch dní mala veľmi pekné posudky a máme z nej veľkú radosť. Veríme, že ju čaká veľká nielen výstavná kariéra. V nedeľu sa na výstave v Brne predviedol aj FELIX Aldeon, ktorý bol v triede otvorenej ocenený známkou Výborný 3. Zo 7 psov v triede dostali výbornú len prví traja, teší nás, že FELIX bol v trojke výborných. Majiteľom FELIXA a HEIDI ďakujeme za reprezentáciu našej ch.s. za riekou Moravou. Tiež z Nemecka máme informácie a fotky od majiteľov našej HONEY, vyrastá z nej krásna typická sučka s príjemnou povahou. Majitelia sú s ňou veľmi spokojní. HONEY je aj života budič pre svoju 10 ročnú starú mamu CARU a veríme, že sa stane jej pokračovateľkou, chovnou sučkou v ch.s. vom Gut Grone.

22.2.2014 - Máme veľmi radostnú správu, naša DJAMILKA čaká šteniatka!!! V piatok 21.2.2014 nám potvrdilo graviditu sonografické vyšetrenie. Otec budúcich šteniatok je veľmi úspešný pes ARMÍN Hali Gali (CZ), ktorý má množstvo pracovných skúšok s vynikajúcimi výsledkami. Jeho maminu HALKU Barte Prim sme dávnejšie stretávali aj na výstavách. Taktiež jeho ocina JEKYLLA Royal Safe dobre poznáme. Bol to otec minuloročných šteniatok "našej" ALIZE Aldeon, ktoré sa nám veľmi páčili. Viac o ARMÍNOVI sa dozviete na jeho stránke - www.armin-haligali.estranky.cz

Po DJAMILKE a ARMÍNOVI očakávame exteriérovo a povahovo veľmi vyrovnaný vrh "Ch" Aldeon a už sa šteniatok nevieme dočkať :)

Čas rýchlo letí a pomaly sa nám končí zima. Ani sme sa nenazdali a už sú to tri týždne čo od nás odišla do novej rodiny naša šikulka HELENKA. Sme veľmi radi, že býva kúsok od nás a môžeme ju častejšie vidieť. Prajeme jej veľa pekných chvíľ a výletov s jej novou rodinkou. Minulý týdeň sme sa spolu stretli na cvičáku a potom sme sa boli prejsť spolu aj s našimi babami. Vo štvrtok sme po mesiaci navštívili HUGA v Poprade. Poriadne za ten čas vyrástol. S HELENKOU sme ho už niekoľkokrát navštivili a tiež sestričku HOLLY (keď bola ešte HELENKA u nás). Chystáme sa ešte na návštevu HAPPY do Martina. Tú sme ešte nevideli ako od nás odišla, tak sa na ňu tešíme.

21.1.2014 - Dňa 20.1.2014 sa konala Medzinárodná výstava psov v Trenčíne, zúčastnila sa jej DEENA Aldeon. Po prvýkrát nastúpila v triede šampiónov a hneď aj bodovala, získala ocenenie V1,CAC,res.CACIB. Majiteľom srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu. 

15.1.2014 - Dňa 12.1.2014 sa v nemeckom meste Norimberg konala MVP, našu chovateľskú stanicu reprezentoval FOREST Aldeon - Zorro (žije v Nemecku). V triede strednej FOREST zvíťazil a získal ocenenie V1, Anw. Dt. Champ.VDH, Anwt. Dt. Champ. RZV. Rozhodovala p. Sabine Jacobs z Nemecka. Z úspechu Foresta sa veľmi tešíme a srdečne gratulujeme k úspešnému začiatku výstavnej sezóny, držíme palce k ďalším úspechom.

 

zorro-norin..jpg

7.1.2014 - Dňa 5.1.2014 sa konala Hanácka NVP v Brne, výstavy sa zúčastnil náš odchovanec FELIX Aldeon a v početne obsadenej triede (8 psov) získal výborný 2 res.CAC, s krásnym posudkom. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej ch.s. za riekou Moravou. Pekný úspech zaznamenal aj syn po "našej ALIZE" BAGHIR Scorteus Mons, ktorý absolvoval svoju prvú výstavu a v triede dorastu obsadil Veľmi nádejný 2 (8 psov v triede). Gratulujeme a prajeme veľa ďalšich úspechov! Výstavu rozhodoval ing. Luděk Novák, preto aj výsledky a posudky sú pre nás cenné.